Rivo Sarapik • 22. juuli 2010
Jaga lugu:

Üha enam võltsitakse tarbekaupa suitsust hambapastani

Kui varem rikuti ELis intellektuaalomandiõiguseid rohkem luksuskaupade puhul, siis nüüd on aina enam sattunud löögi alla tarbekaubad. Võltsitakse ka sigarette, šampoone ja hambapastasid.

ELi toll tegeles 2009. aastal täna avaldatud Euroopa Komisjoni ELi intellektuaalomandiõiguste  aruande kohaselt 43 500 juhtumiga, mis puudutasid 118 miljonit võltsingu- või piraatluskahtlusega toodet ELi välispiiril.

Tooted, mille toll pidas kinni seoses intellektuaalomandiõiguste rikkumise kahtlusega, olid peamiselt sigaretid, rõivad ja kaubamärgid. Olulise osa moodustasid ka esmatarbekaubad, nagu šampoonid, hambapasta, mänguasjad, ravimid ja kodumasinad, mis võivad kujutada ohtu tarbija tervisele.

Enim peeti kinni sigarette (19%), muid tubakatooteid (16%), etikette (13%) ja ravimeid (10%). Intellektuaalomandiõigusi rikkuvate toodete peamiseks päritolumaaks on endiselt Hiina – kokku 64% kõikidest piraattoodetest.

Maksunduse ja tolliliidu, auditi ja pettusevastase võitluse volinik Algirdas Šemeta ütles: „ELi tolli ülesanne on kaitsta meie kodanikke ja ettevõtteid. Võltstooted võivad kujutada tõsist ohtu tarbijate tervisele ja turvalisusele ning petavad seaduskuulekaid ettevõtteid.”

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt