Lemmi Kann • 17. mai 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: õppepuhkus

Küsimus: Lugedes Täiskasvanute koolituse seadust, jääb ikkagi arusaamatuks, kas töötajale, kes õpib magistratuuris kaugõppes täiskoormusega, on lubatud § 8. lg (3) alusel ettenähtud tasustatud puhkus 20 kalendripäeva eest?§ 3. (2) Tasemekoolitus võimaldab õhtuses või kaugõppe õppevormis või eksternina omandada põhiharidust ja üldkeskharidust, osakoormusega läbida kutseõpet või kutsekeskharidusõpet ja osakoormusega või eksternina omandada kõrgharidust. Tasemekoolituse läbimist tõendab tunnistus või diplom.

§ 8.

(3) Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest.(5) Käesoleva paragrahvi lõigetes 2 kuni 4 sätestatut kohaldatakse töötajatele ja avalikele teenistujatele, kes osalevad ka tasemekoolituse päevases õppevormis ja täiskoormusega õppes.

Vastus: Täiskasvanute koolituse seaduses on tõepoolest Teie poolt viidatud vastuolu - ühest küljest justkui näeb § 8 ette tasu maksmise, samas tasemekoolituse definitsioon on jäänud seaduses varasemale kujule ning seob tasemekoolituse ikka teatud õppevormidega.

Vaidluse moment on siin kahtlemata olemas, kuid soovitame siiski lähtuda sellest, et säilitada töötajale tasemekoolituse puhul õppepuhkuse 20 päeva eest keskmine töötasu sõltumata õppevormist, kuna sellise tõlgenduse kasuks räägib eelmisel aastal tehtud seadusemuudatuse eesmärk - laiendada õppepuhkuse õigus kõigile töötajatele õppevormist sõltumata.Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee