Alates 1. maist 2010 jõustuvad käibemaksuseaduse (KMS-i) § 17 lõigete 2 ja 3 muudatused (RTI 18.03.2010, 11, 55) maksuvaba impordi osas.
Sisulise muudatusena maksustatakse puuetega inimeste poolt isiklikuks otstarbeks imporditud kaubad, mis on sotsiaalministri 2006. aasta 4. detsembri määrusega nr 63 „Käibemaksumääraga 9% maksustatavad ravimid, rasestumisvastased vahendid, sanitaar- ja hügieenitooted, meditsiiniseadmed ning abivahendid“ kehtestatud nimekirjas, käibemaksumääraga 9% (kuni 30. aprillini 2010 rakendus käibemaksuvabastus).
Puuetega inimestele mõeldud kauba importimisel on käibemaksuvabastuse õigus üksnes pimedate ja teiste puuetega inimeste hariduse või abistamisega seotud asutustel ning ühingutel, mitte aga puuetega inimestel endil. Seega välistatakse KMS-i sättest Euroopa Nõukogu määruse (EÜ) nr 1186/2009 artikli 67 lõike 1 punkt a ja artikli 68 lõike 1 punkt a.
Lisaks eelnevale laiendatakse Maksu- ja Tolliameti poolt impordil konfiskeeritud tervishoiu- või hoolekandeasutusele üleantavate võltsitud esemete ja nende vastuvõtjate ringi. Muudatuse kohaselt võib lisaks rõivastele ja jalatsitele vajadusel tasuta kasutamiseks üle anda mistahes võltsitud kaupu (nt jalgrattaid, püksirihmu) tingimusel, et esemetelt on lubamatud tähised eemaldatud ning olemas on õiguste omaja sellekohane nõusolek. Konfiskeeritud võltsitud kaupade vastuvõtjaks võib lisaks riigi- või kohaliku omavalitsusüksuse tervishoiu- ja hoolekandeasutusele olla ka eraõiguslik sotsiaalhoolekande teenuse osutaja, nt osaühing.
Tehnilise muudatusena asendatakse seoses kodifitseerimise käigus Euroopa Ühenduste Nõukogu määruse 918/83 kehtetuks tunnistamisega nimetatud määrus uue Euroopa Nõukogu määrusega (EÜ) nr 1186/2009.
Allikas: maksu-ja tolliamet
Seotud lood
Jah, võib 99,9% tõenäosusega öelda, et jaanuarist 2011 ei ole meil enam krooni ja siis kõliseb meie rahakottides hoopis euro. Hetkel, kui ma seda lugu kirjutama hakkasin, tiksus Eesti euroveebis www.euro.eesti.ee kell, mis näitas, et euro tulekuni on aega veel 105 päeva ja veidi üle 10 tunni.
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele