Lemmi Kann • 7. aprill 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: puhkusetasud ja puhkuse arvestus

Küsimus: Mis karistus ootab firmat, kes puhkuserahadega on viivitanud (ükskõik, kas siis kogemata või tahtlikult). Kas on olemas mingisugune rahaline karistus (viivis?) või on lahenduseks lisapuhkus tasustatud kujul?

Vastus: Põhimõtteliselt on töötajal õigus nõuda võlaõigusseaduse § 113 sätestatud viivist.

 Küsimus: Puhkuse osadena andmise kokkuleppe vormistamise kohta: TLS § 68 lg5 ütleb, et põhipuhkust võib osadena anda üksnes poolte kokkuleppel. Mul on puhkuste graafikule, kus puhkus on osadena kuupäevadega fikseeritud, võetud allkiri iga töötaja käest.Kas ma pean veel tegema eraldi lehel pooltevahelise kokkuleppe ja selle allkirjastama? Või piisab, kui puhkuse graafikule on võetud allkiri ja see fikseerib pooltevahelise tahte? Firmas on kokku 31 töötajat.

Vastus: Kuna seadus ei kehtesta kokkuleppe vormi, siis ma arvan, et ka nimetatud allkirja võiks lugeda töötaja antud nõusolekuks ja kokkuleppeks. Tegemist on muidugi jälle ühega nendest küsimustest, mille osas ootame selguse saamiseks kohtupraktikat. Praktikas aga vaevalt, et keegi selles osas eraldi kokkuleppeid sõlmib.

Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt