Lemmi Kann • 31. märts 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: puhkuse aegumisest

Küsimus: Veidi segaseks jäänud puhkuse aegumise peatumine. TLS § 68 lg (6) ütleb järgmist: Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses. Kuidas peatumist arvestatakse?

Kui näiteks töötaja läheb rasedus-sünnituspuhkusele 1. juunist 2010 ja selleks ajaks on talle kogunenud perioodi 1.11.09-31.05.10 eest 16 puhkuse päeva (enne seda oli ka lapsehoolduspuhkusel), siis kui ta näiteks tuleb tagasi tööle 1.12.2012, mis hetkeks peab tal see 16 päeva puhkust kasutatud olema?

Sama puudutab ajateenistuses olemist: töötaja läheb ajateenistusse juunis 2010 – kas ta peab enne seda ära puhkama oma 31.12.2009 seisuga saada oleva puhkuse või selle aegumine ka peatub selleks ajaks?Tuleb tagasi tööle aprill 2011, mis ajaks peab olema tal puhatud (välja võetud) saadaolev puhkus?

Vastus: Vastavalt TsÜS § 168 lg 1 ei arvestata aega, mille kestel aegumine oli peatunud, aegumistähtaja hulka. See aeg jääb nn aegumise arvestusest välja. 

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee