Lemmi Kann • 22. märts 2010
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: lapsehoolduspuhkuse katkestamine ja puhkuse aegumine

Küsimus: Kas lapsehoolduspuhkusel olev töötaja võib katkestada oma puhkuse ning tulla tööle selleks ajaks, kui tema asemel tähtajalise lepinguga tööle võetu läheb puhkusele?

Vastus: Lapsehoolduspuhkust võib alati osadena võtta, seega kui töötaja soovib, siis võib ta mõneks ajaks tööle tulla ning siis jälle lapsehoolduspuhkusele minna.

Küsimus: Kas ma saan õigesti aru, et töötajail, kes asusid tööle ajavahemikus 01.01.2002 kuni 30.06.2005 ja kel oleks saada kasutamata puhkus esimese tööle tuldud mittetäieliku aasta eest, on puhkuse nõue aegunud ja sel aastal lisapuhkuse päevi esimese tööl oldud aasta eest ei saa - puhkuseseaduse §8 lg 1 ütles, et alates 01.01.02 väljatöötatud puhkused aegusid 4 aasta jooksul?

Vastus: Juhul, kui puhkusenõue oli 2009. aasta 1. juuliks aegunud, siis ei saa sellele kohaldada uut aegumist.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt