Lemmi Kann • 10. märts 2010
Jaga lugu:

Rahandusministeerium: panime lootuse audiitorite peale

Rahandusministeeriumi hinnangul olid seadusemuudatusest tulenevatest tehnilistest uuendustest teada andmiseks kõige sobivamad just audiitorettevõtteid.

Muudatuste tõttu audiitortegevuse seaduses tühistati RIKi süsteemis kõik varem sisestatud seosed ettevõtete aastaaruannete ja audiitorite vahel ning alates 8. märtsist ei pääse audiitorid majandusaasta aruannetele ligi enne, kui audiitor on ettevõtte esindusõigusliku isiku poolt uuesti RIKi süsteemis auditi kontrollijaks määratud.

Rahandusministeerium saatis teavituse RIKi süsteemis toimuvast muudatusest 4. märtsil küll Eesti Audiitorkogule, ettevõtjad jäid sellest infost aga paraku ilma.

Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Kurmet Ojamaa ütles vastuseks raamatupidaja.ee küsimusele, mis põhjusel jäid ministeeriumi teavitusringist välja ettevõtjad, kelle osavõtuta audiitorite määramise protseduuri RIKi süsteemis alustada ei saa, et e-aruandluse süsteemiga hõlmatud aruandluskohustuslasi on eeldatavasti üle 130000, suure tõenäosusega laieneb audiitorkontrolli kohustus neist aga maksimaalselt 10%-le.

"Pidasime mittevajalikuks teavitada audiitorettevõtja määramise võimalusest neid ettevõtjaid, kellele ei laiene audiitorkontrolli kohustus. Samas on tegemist protseduuriga, mida pole võimalik ette kujutada automaatselt sooritatavana. Vajalik õiguskindlus eeldab ettevõtja selget tahteavaldust. Seetõttu pidasime õigeks korraldada teavitus läbi audiitorettevõtjate," selgitas Ojamaa.

"Täname siinkohal veelkord Audiitorkogu meeldiva koostöö eest, kes oma infosüsteemi kaudu vajaliku info ka laiali saatis," edastas Ojamaa tänusõnad audiitoritele.

Ojamaa lisas, et muudatusi e-aruandluse süsteemis sai teha vaid uue audiitortegevuse seaduse jõustumise järgselt ning seetõttu polnud võimalik vajalikke muudatusi ka ette ära teha.

"Mõistame, et tegemist on täiendava koormusega niihästi audiitorettevõtjatele kui nende klientidele, kuid täiendavad muudatused on vajalikud," rõhutas Ojamaa.

 

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt