• Enamik vastanuist arvavad, et siiani kajastatud varade väärtuse langused on olnud prognoositust madalamad ning tõenäoliselt on suurimat varade väärtuse langust oodata autotööstuses, kinnisvara- ja pangandussektoris ning kapitaliturgudel. • 90% ja enam vastanutest usuvad, et järgmise 12-18 kuu jooksul on rahavoogude prognoosimine keeruline või isegi ülikeeruline.• Üle 90% vastanutest kasutavad varade väärtuse languse kohta avalikustatud informatsiooni oma investeerimis- või finantseerimisotsuste tegemisel.• Varade väärtuse languse kohta informatsiooni esitamisel on lisaks väärtuse languse suuruse ja põhjuse tagamaadele võrdselt oluline avalikustada ka selle mõju äriühingu tulevikuväljavaadetele.
Taastamaks erinevate huvigruppide kindlustunnet, peaksid juhtivad ettevõtted varade väärtuse languse testimisel järgima nelja põhisammu:
1. Kõrgema juhtkonna kaasamine protsessi. Kuigi varade väärtuse languse test on reeglina finantsosakonna ülesanne, on ülioluline võtta testi tegemisel arvesse kõrgema juhtkonna eeldusi ettevõtte ja ümbritseva keskkonna tuleviku osas. Samas tuleks objektiivsuse huvides jälgida, et väärtuse testi tegemisel ei oleks juhtiv roll isikutel, kes olid otseselt seotud kõnealuste varade soetamisega.
2. Väärtuse languse hindamise protsessi ühendamine investeerimisotsuste tegemise, kapitalijuhtimise ja strateegia planeerimisega. Näiteks aitab varade väärtusest selge ülevaate omamine teha õigeaegselt otsuseid varade müügiks ja lihtsustada täiendava kapitali kaasamist.
3. Hindamistulemuse usaldusväärsuse tõstmine läbi adekvaatsete prognooside. Turgude volatiilsus ning viimase 18 kuu jooksul valitsenud ebakindlus mõjutavad otseselt vara väärtuse testides kasutatavaid eeldusi. Samuti on väärtuse testide tegemine muutunud keerukamaks võrreldavate tehingute vähesuse tõttu. Seetõttu on tähtis, et rahavoogude projektsioonid ja diskontomäärad tugineksid värsketele analüüsidele majanduse ja konkreetse majandusharu arengutendentside kohta. Vähetähtis pole ka asjaolu, et väärtuse testi metoodika kasutamisel tuleb olla järjepidev. Küsitletutest 46% olid arvamusel, et väärtuse testi meetodite kasutamisel (nt. diskonteeritud rahavoogude või kasumipõhiste kordajate meetod) ei olda alati järjepidevad.
4. Huvigruppidele vajaliku informatsiooni avalikustamine. Huvirühmad soovivad rohkem läbipaistvust ja selle saavutamiseks on ülioluline avaldada informatsiooni väärtuse testis kasutatud eelduste ja sensitiivsusanalüüsi kohta. Tundlikkusanalüüsi teostamine ja vastava info esitamine on kriitiline olukorras, kus turgude ebamäärasus on eriti kõrge.
Kokkuvõtvalt selgus tehtud uurimuse kohaselt, et finantsaruannete erinevate kasutajagruppide hinnangul on majandusliku ebakindluse püsimist oodata veel mõnda aega.
Uuringu tulemused on loogilised, kuna ettevõtjate tegevus peab põhinema optimismile, et oma ärisid edasi viia, samas kui paljud aruannete lugejad (sh ka laenuandjad) on vähemalt hetkel veel konservatiivsel või siis äraootaval positsioonil. Globaalse majanduse taastumise üheks eelduseks on nendes huvigruppides kindlustunde saavutamine.