Autor: Lemmi Kann • 20. jaanuar 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

ÄP Käsiraamatute foorum: mittepalgaline puhkus

Küsimus: Kas TLSis on säte, mille alusel tööandja võib töötaja töölepingu peatada? Vana korra kohaselt oli see justkui palgata puhkus, milleks pidi ka kahepoolne kokkulepe olema.

Tööandja tahab töötajaid saata koju 2-3 kuuks ehk siis peatada lepingu x-kuuni. Kas sellega kaasneb tööandjale ka maksekohustusi?

Vastus: Täpselt sama vastet ei ole. Nüüd on töötajal § 19 järgi õigus puhkuse ajal keelduda töö tegemisest, samuti muudel töölepingus kokkulepitud juhtudel.

Kui tööandja soovib töötajaid koju saata ja töötasu mitte maksta, kuna tööd ei ole, siis rakenduvad § 35 ja 37 (kui pooled pole sõlminud teistsugust kokkulepet).Alati on võimalik töötajatega kokku leppida, et nad lähevad mittetasulisele puhkusele (tööandjal tasu maksmise kohustust ei ole).Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700