Lemmi Kann • 19. november 2009
Jaga lugu:

ÄP Käsiraamatute foorum: majandusaasta aruande täitmise kohustus

Küsimus: Registreerisin OÜ  2. aprillil 2009. Kuid OÜ pole alustanud majandustegevust, tal puuduvad töötajad, tulud, kulud jm tegevus. Kas pean ikkagi täitma majandusaasta aruande?

Vastus: Tavapäraselt tuleb majandusaasta aruanne esitada majandusaasta kohta, mille pikkus on 12 kuud. Sellest erinevalt võib vastavalt raamatupidamisseaduse § 13 lg 2 raamatupidamiskohustuslase asutamisel, lõpetamisel, majandusaasta alguskuupäeva muutmisel või muul seadusega ette nähtud juhul majandusaasta olla lühem või pikem kui 12 kuud, kuid ei tohi ületada 18 kuud.

Kui ettevõtte majandusaastaks on kalendriaasta (s.o 01. jaanuar kuni 31. detsember), peate käesoleva aasta kohta siiski aruande esitama, kuna 2009. aasta lõpuks on ettevõte olnud olemas üheksa kuud ning 2010. aasta lõpuks oleks majandusaasta pikem kui 18 kuud.

Küsimus: Kas pean täitma ka TSD igakuiselt ning kas on veel mingeid kohustusi, mida tegevuseta OÜ peab täitma?

Vastus: TSD tuleb esitada, kui kuu jooksul on tehtud maksustamisele kuuluvaid väljamakseid või kulusid. Kui ettevõttel majandustegevus puudub, nimetatud väljamakseid ja kulusid ei ole, tuleb n-ö tühi - nullidega TSD esitada igakuiselt vaid juhul, kui ettevõtte on käibemaksukohustuslane.

Täiendavalt võib ettevõttel olla statistiliste aruannete esitamise kohustus, mille kohta statistikaamet avaldab teate Ametlikes Teadaannetes.Vastas BDO Eesti AS

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt