Üsna sageli küsivad inimesed minult koolitustel, kuidas öelda „ei“. Ja siiani pole keegi küsinud minult, kuidas öelda „jah“, kuigi see on palju olulisem küsimus.
„Ei“ ütlemine on ju lihtne. Kas mäletad, kuidas käitusid lapsepõlves, kui lasteaiakasvataja proovis sind sundida sööma mingit toitu, mis sulle üldse ei meeldinud, näiteks kaalika-lillkapsa-porgandi piimasuppi? Või kuidas käitub su väike laps, siis kui ta midagi ei taha teha? Ta ütleb lihtsalt „ei“ ega põhjenda seda!
Aga kuidas ja millele öelda „jah“ nii, et su maailm avarduks ning teeksid uusi asju? Sellest kirjutab aja- ja projektijuht Kristjan Otsmann.
Seotud lood
Kellele ei meeldiks olla seda sorti laisk, kes võimalikult vähe tegutsedes saavutab võimalikult palju? Aga kuidas selle seisuni jõuda?
Milline on magus elu? Ilmselt selline, milles tegeled nende asjadega, mis pakuvad sulle rahulolu ning aitavad sul ja lähedastel areneda. Kui sageli juhtub, et krabad endale kaugeltki rohkem asju, kui peaks? Ja siis tegevused kuhjuvad, põhjustavad stressi ega näi kunagi lõppevat? Ning isegi meeldivad asjad tunduvad tarbetult koormavana?
Ajajuhtimise coach Kristjan Otsmann tutvustab selle nädala blogisissekandes oma viimase aja enesejuhtimise lemmikut: Briti ajajuhtimisguru Mark Forsteri lihtsat ja intuitiivset ajajuhtimissüsteemi Autofookus, mille saad kasutusele võtta kümnekonna minutiga – täpselt nii kaua läheb selle jutujupi läbilugemiseks.
Kui pead ette võtma mõne ebameeldiva või hiiglasliku töö, alusta pisitasa, naeruväärselt väikeste sammudega.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.