• 22.09.09, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Krediidiinfo: majandusaasta aruande puudumine sulgeb ettevõtte krediidi

Krediidiinfo teatas, et sulgeb alates 29. septembrist nende ettevõtete krediidilimiidid, kes pole esitanud majandusaasta aruannet.
Kokku on Äriregistrile 2008. majandusaasta aruande esitamata jätnud umbes 8 000 ettevõtet, kellest rohkem kui pooled on kõrge krediidiriskiga.
Krediidilimiitide sulgemine puudutab 3674 ettevõtet, kelle krediidirisk on olnud seni madal.Enamik ettevõtete aruannete esitamistähtaeg oli 30. juuni. Krediidilimiitide sulgemist pole karta uutel ettevõttetetel ja neil, kelle majandusaasta ei kattu kalendriaastaga.
Krediidi võimalikult operatiivne sulgemine on vajalik samm, sest ettenägematutes majandusoludes muutub krediidirisk vananenud andmete korral määramatuks. Krediidiinfo teate kohaselt näitab nende kogemus, et andmete avalikustamisega venitatakse just nõrkade majandustulemuste varjamiseks.
Krediidiinfo arvutab soovituslikud krediidilimiidid kõikidele aktiivselt tegutsevatele Eesti ettevõtetele, seda tehakse tähtsamate majandus- ja finantsnäitajate ning suhtarvude põhjal. Lisaks võetakse arvesse äritegevust puudutav info, tegevusvaldkonna baasnäitajad ja maksekäitumine sh ettevõtte juhatusse kuuluvate isikute võlakäitumine.
Krediidiinfo soovituslikke krediidilimiite kasutavad paljud ettevõtted (näiteks telekommunikatsioon, pangad, liisingud jt) oma krediiditingimuste määramiseks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele