4. märts 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

ÄP: Mis juhul ei ole sõidupäeviku pidamine vajalik?

.....

Riigikohus asus seisukohale, et tulumaksuseaduse § 48 kohaldamiseks tuleb maksuhalduril tuvastada maksuobjekt - erisoodustuse andmine. Tööandja sõiduki või muu vara tasuta või soodushinnaga kasutada andmisel ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks tuleb maksuhalduril tõendada vara selline tegelik kasutamine või tuvastada asjaolud, mis viitavad, et suure tõenäosusega kasutati vara ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks. Asjaolu, et ettevõtja ei pidanud sõidupäevikut, ei ole piisavaks aluseks, et lugeda tööandja sõiduauto kasutamist igal juhul erisoodustuseks.

Riigikohtu otsusest võib järeldada, et sõidupäeviku eesmärgiks on erisoodustuse hinna määramine olukorras, kus sõiduautot kasutatakse tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks. Kui autot kasutatakse ainult tööandja ettevõtlusega seotud tegevuseks, ei ole ka sõidupäeviku pidamine vajalik.

.....

Loe lisaks originaalartiklit

Autor: PricewaterhouseCoopers

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700