• 11.02.09, 00:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

EML : Riik ei pea vajalikuks majandusraskustes maksumaksjate toetamist

19. jaanuaril 2009 saatis Eesti Maksumaksjate Liit Rahandusministeeriumile ettepaneku algatada maksukorralduse seaduse ja tulumaksuseaduse muudatused, mis vähendaksid maksuvõlgades ettevõtjate lisakulusid ning aitaksid neil säilitada töökohti ja majandusraskustest kiiremini välja tulla.Rahandusministeerium edastas 9. veebruaril 2009 EML-le vastuse.  
Rahandusministeerium ei toetanud EML ettepanekut alandada maksuvõlalt tasutava intressi määra 0,03%-ni. Ministeeriumi asus seisukohale et, riigile makse mitte tasudes on tegemist laenuga, mille osas riik ei saa pakkuda pankadest soodsamaid tingimusi. Samuti rõhutati vajadust maksumaksjaid võrdselt kohelda (aastane soodustus oleks teiste suhetes ebaõiglane).  
Ka ajatamisel intressimäära 0%-ni vähendamise ettepanekule vastas Rahandusministeerium eitavalt, põhjendades seda asjaoluga, et juba praegu on maksumaksjatele 50% intressivähendus piisav soodustus. Rahandusministeeriumi hinnangul muutuks ajatamisel 0% maksuvõla intressimäär maksumaksjatele “preemiaks” selle eest et makse ei tasuta.  
Ainus veidigi positiivsem vastukaja, mis sel korral ministeeriumist kostis, puudutas intresside tulumaksuga maksustamist. Ministeerium pidas aga mõistlikuks ajatatud maksuvõlgadelt arvestatud maksuintresside täiendavast tulumaksukohustusest vabastamise kaalumist. 
EML pressiteadet vt siit.
Rahandusministeeriumi vastusega tutvu siit.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.24, 09:00
Võlad ja võlglased: majanda nii, et sissenõutavaid arveid ei teki
On selge, et kui oleme müünud kaupa või osutanud teenust, mille eest jätab teine osapool raha maksmata, on kahju suur. Alates juba asjaolust, et tänase seaduse kohaselt tuleb tehingutelt maksta käibemaksu, mille tagastust saab taotleda alles järgmisel aastal, tõestades, et summat ei ole laekunudki. Kuidas vältida sissenõudmist vajavaid arveid, räägib raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele