Autor: Raamatupidaja.ee • 9. veebruar 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Testi ennast: Kui hästi tunnete iseennast?

Millised on teie hoiakud ja käitumisharjumused? Õppige ennast tundma ja saage endast paremini aru. Küsimused on väikese konksuga. Vastake „õige“ või „vale“ järgnevatele punktidele. Ärge juurelge liiga kaua väidete kallal - andke esimene vastus, mis pähe torkab.

1. Kui see täidab minu eesmärki, siis prooviksin ennast uksehoidjast mööda rääkida.õige/ vale

2. Ma ei trügi iial järjekorras vahele.

õige/ vale3. Kui saaksin märkamatult kinno hiilida, siis ma teeksin seda.

õige/ vale4. Mõnikord püüan kätte maksta neile,kes on mind solvanud.

õige/ vale5. Kui kelner ei märkinud arves mõnda toitu,siis ma talle seda ka ei maini.

õige/ vale6. Ma ei tuleks selle pealegi,et keegi peaks võtma minu süü enda peale.

õige/ vale7. Kui ma midagi ei tea,siis ma tunnistan seda.

õige/ vale8. Püüan olla aus igas olukorras.

õige/ vale9. Ma tõepoolest ei usu,et olen samasuguste eelarvamustega, nagu üks tavaline inimene.

õige/ vale10. Minu lauakombed kodus on sama head kui restoranis.

õige/ valePUNKTIDE ARVESTAMINE

Oma punktisumma saamiseks andke endale 1 punkt iga vastuse eest, mis järgnevaga kokku langes. Mida suurem on punktisumma, seda rohkem proovite esitada ennast sotsiaalsete ootuste kohaselt.

1. vale madal soov näidata ennast sotsiaalsete ootuste kohaselt. keskmine soov näidata ennast sotsiaalsete ootuste kohaselt.Esitate ennast teistele realistlikult. Olete piisavalt enesekindel,et näidata oma vigu,samuti voorusi. suur soov näidata ennast sotsiaalsete ootuste kohaselt.Otsite teiste heakskiitu rohkem kui peaksite.Olete üpris tagasihoidlik enda väljendamisel.Sellise tulemusega inimesed võitlevad teinekord alaväärsustunnetega.

2. õige3. vale4. vale5. vale6. õige7. õige8. õige9. õige10. õige1-4 punkti:

Kaldute olema nonkonformist,sotsiaalne mässaja.Proovite näida erinev ja teistest sõltumatu ning lubate enesele liigset eneseimetlust.Teid ilmselt ei heidutaks, kui teid grupist välja jäetaks.5-8 punkti:

9-10 punkti:

Sellises testis on eriti soovitav, et punktisumma poleks ei eriti kõrge ega eriti madal. See võib näidata ka seda, et vajate suuremat tunnustust ja suuremat arusaamist, kuidas teistele järele anda.

Vaadates oma punktisummat, võiksite mõelda veel oma „seesmise uhkuse“ rolli üle. Ilmselt tunnete, et raske on olla oma vastustes täielikult aus, sest tahate jätta endale positiivsemat muljet. Samas, õppides ennast omaks võtma, võib see aidata teid ennast selgemalt näha ja lõppkokkuvõttes oma nahas paremini tundma.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700