Kuigi statistikaamet võib andmete esitamisel hiljaks jäänud ettevõtete suhtes rakendada sunniraha, ei ole seni veel ühtegi ettevõtet trahvitud.
2008. aastal esitab statistikaametile statistilisi aruandeid 45 000 ettevõtet, asutust ja organisatsiooni. "Neist ligikaudu pooled ei esita aruandeid tähtajaks. Tavapärane praktika on see, et statistikaamet tuletab tähtaja möödumist ettevõttele meelde ning lõppkokkuvõttes saame ligi 90% aruannetest kätte," rääkis statistikaameti pressiesindaja Anu Ots.
.....
Esimene sunniraha tuleb 10 000 krooni
Statistikaameti andmekogumise talituse juhataja Ilona Ehtla sõnul tähendaks esimene eksimus ettevõtjale umbes 10 000 krooni suurust trahvi. "Pärast esitamistähtaega läheb ettevõtjale teele meeldetuletus, siis hoiatuskiri ja siis sunniraha nõue ning siis kohtutäitur. Tegelikult on see päris pikk protsess, mis võib võtta kuid. See sõltub aruande kogumisperioodist: aastastel aruannetel on see pikem kui kuulistel. Esimene meeldetuletuskiri läheb tavaliselt kaks nädalat pärast tähtaega," kirjeldas Ehtla tõrksate andmeesitajate kohtlemist.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.