• 09.04.08, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kevad terrassil

Kevad on ametlikult alanud ning “roheliste sõrmedega” majaomanikke ootavad taas uued toimetused. Et terrassid ja rõdud muuta “meeleheitel koduperenaiselikult” pilkupüüdvaks, on vaja meeles pidada mõningaid nõuandeid. Neid jagab lahkel loal Haljastuslux OÜ vanemaednik Inga Luks. Õitsevaid lilli on rõdule veel vara pannaMeie heitlik kevad kipub meid aegajalt lume ja öökülmadega üllatama, seepärast tuleks terrassil eksponeeritavate taimedega oodata. Kevadpäevad pole veel saavutanud stabiilset temperatuuri ning öised temperatuurid kipuvad pidevalt alla nulli olema. Rõdule võib taimi panna alles aprilli lõpus või mai alguses, siis on õhutemperatuur juba stabiilsem. Pealegi on selleks ajaks kõikjale müügile jõudnud suur valik ilusaid välitaimi. Esimene, kes meil kannatab külmi öid, on võõrasema, järgmisena tuleb juba mimulus-pärdiklill ja kolmandaks juba tagetes. Need on kolm esimest õuetaime, siis järgnevad juba paljud teised. Praegu lillepoodides müügil olevad lilled nagu-potiroos, priimula, campanula - need võib hiljem õue peenrasse või terrassile kasvama panna, lähevad väga ilusti kasvama. Kui viitsimist on, siis võib ka potis olevad sibullillede sibulad sügisel mulda sokutada.Terrassi haljastuse puhul tuleb arvestada, milliseid taimi ja mis otstarbel  vajatakse, kas siis vaate varjamiseks, ruumi privaatsemaks muutmiseks või vastupidi, paremaks eksponeerimiseks. Rõdu taimedega kaunistamisel on mitmeid viise: rippamplite, rõdukastide ja –korvidega. Vastavalt võimalustele ja maitsele, saab valida sobiva materjali: plastik, keraamiline või lausa punutised.
Loe edasi: Kevad terrassil
Autor: Meelike Eenpuu-Villup

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele