25. juuni 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Töökohale esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded

Valitsuse istungil 14.06. on arutusel valitsuse määruse eelnõu „Töökohale esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded”Esitaja on : sotsiaalminister Maret Maripuu .Eelnõu eesmärk on kehtestatavate nõuete abil parandada töökohal töötingimusi, vältimaks tööõnnetusi ja tervisekahjustusi ning säilitada töötaja töövõime ja heaolu.Eelnõu väljatöötamisel on arvestatud Euroopa Ühenduste Nõukogu direktiiviga 89/654/EMÜ töökohale esitatavate ohutuse ja tervishoiu miinimumnõuete kohta.Määruse vastuvõtmisega väheneb erinevate tööohutusalaste õigusaktide omavaheline kattuvus. Osa seni tegevusalade määruses sisaldunud üldnõuetest on sisse viidud töötervishoiu ja tööohutuse seadusesse ning välja on jäetud spetsiifilisi nõudeid, mis on juba kaetud teiste õigusaktidega.Senisest paindlikumad on nõuded töötajate olmeruumidele. Olukorras, kus tööandjal ei ole mõttekas ehitada välja eraldi riietus- ja duširuume mees- ja naistöötajatele, näiteks väikeettevõttes, lubab seadus nüüd ühiste ruumide kasutamist eeldusel, et korraldatud on ruumide kasutamine meestele ja naistele eri aegadel.Samuti on nõudeid vähendatud riietuskappide osas – eraldi sektsioonid töö- ja tavariietusele peavad olema ette nähtud vaid olukorras, kus töö on tolmune või määriv või seotud ohtlike kemikaalide või neid sisaldavate ainete kasutamisega.Muul juhul võib töötaja kasutuses olla üks riietuskapp või olema tagatud koht üleriiete hoidmiseks.Puhkeruumidele esitatavad nõuded on sätestatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduses. Käesolev eelnõu toob lisanõude, mille alusel tööandja peab kohandama puhkamiseks ruumi olukorras, kus töö laadist tulenevalt on töötajatele ette nähtud puhkepausid, kuid puhkeruum puudub.Määruse rakendamisega ei kaasne täiendavaid kulutusi, kuna käesolevas eelnõus ei esitata olulisi lisakohustusi võrreldes kehtiva valitsuse määrusega "Tegevusaladele esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded“.Töökohtade määruses sätestatud nõuetega vastavusse viimiseks antakse täiendav üleminekuaeg kolm kuud määruse jõustumisest arvates.

Autor: Tõnu Vare

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700