Olavi Kärsna • 19. juuni 2007
Jaga lugu:

Mis argumentidega võiks maksuamet nõuda juhatuse liikmetele töötasu maksmist?

1990-ndatel ütles töölepingu seaduse § 5, et ettevõte sõlmib töölepingu ka oma juhatuse liikmetega, kes seal töötavad, ja rohkem seadus juhatusest ei rääkinud. Äriseadustikku ja töölepingu seadust tõlgendati kahe peale kokku nii, et tööleping sõlmitakse juhatuse liikmega siis, kui ta töötab äriühingus ka näiteks keevitajana. Juhatuse liikme kohustuste täitmise kohta sõlmitakse mingi muu, mitte tööleping. Aastast 2000 muutus aga töölepingu seadus: sealt alates on juhatuse esimeest käsitatud teistest juhatuse liikmetest erinevalt. Lisaks § 5 tekstile öeldakse nüüd §-s 7, et töölepingu seadus ei laiene juriidilise isiku organi juhataja (ehk juhatuse esimehe) suhetele juriidilise isikuga.

Loe edasi: Eesti Päevaleht

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt