ATKASe muudatused lisavad aktsiisikaupade nimekirja juurde uued aktsiisikaubad – biokütuse ja tahkekütuse.
Biokütuseks loetakse ATKASe tähenduses erinevaid taimseid- ja loomseid õlisid ning rasvu (nt rapsiõli, päevalilleõli), denatureeritud etüül- ja muid alkohole, biomassist toodetud tooted jms, mida pakutakse müügiks või müüakse mootorikütuse või kütteainena. Teatud biokütuseid (täpsustatud ATKASe muudatustes) võib ladustada, toota ning lähetada ainult ettevõte, millele on väljastatud aktsiisilao tegevusluba või mis kasutab aktsiisilao teenusBiokütuse tootmise, Eestisse toimetamise ja tarbimisse lubamise õiguse annab biokütuse luba. Biokütuste loa väljastab Maksu- ja Tolliamet alates Euroopa Komisjonilt loa saamisest biokütuste aktsiisist vabastamise kohta. Biokütuse loa taotlemisel esitatavad dokumendid on täpsustatud ATKASe muudatustes.
Tahkekütuseks loetakse kütteainena kasutatavat kivisütt, pruunsütt ja koksi, mille KNi esimesed neli numbrit on 2701, 2702 või 2704. Tahkekütuseid võib toota väljaspool aktsiisiladu, kuid see eest peab tahkekütusest soojuse tootja mõõtma soojuse tootmiseks kasutatava tooraine kogust, dokumenteerima mõõtmise tulemused ja andmed tahkekütuse kütteväärtuse kohta ning pidama arvestust nõutud andmete lõikes. Erinevalt aktsiislaopidajate ei pea tahkekütusest soojuse omama mõõtmise teostamise kompetentsust tõendavat tunnistust.
Aktsiisiga maksustamata tahkekütusest soojuse tootjal tekib maksukohustus alles siis, kui tahkekütus võetakse soojuse tootmiseks kasutusele. Kivisöe, pruunsöe ja koksi aktsiisimäär on 4,7 krooni kivisöe, pruunsöe või koksi ülemise kütteväärtuse gigadžauli kohta. Tahkekütus maksustatakse kütuseaktsiisiga alates 2005.aasta 1.maist.
Nõuded aktsiisilaole ning aktsiisilao tegevusloa saamiseks vajalikud dokumendid on sätestatud ATKASes. Üldjuhul kestab aktsiisilao tegevusloa väljastamise protsess ühe kuu.