Jaga lugu:

SIC2 Järjepidevus – laenukasutuse kulutuste kapi

 Standardi IAS 1 (muudetud 1997) “Finantsaruannete esitamine” paragrahv 11 nõuab, et finantsaruandeid tohib nimetada rahvusvaheliste raamatupidamisstandarditega vastavuses olevateks ainult siis, kui nad vastavad kõikide rakendatavate standardite ja Standardite Tõlgendamise Alalise Komisjoni kõikide rakendatavate tõlgenduste kõikidele nõuetele. SIC tõlgendused ei ole ette nähtud rakendamiseks ebaoluliste objektide suhtes.

Viide:

IAS 23 “Laenukasutuse kulutused”.

PROBLEEM 1

. Standardi IAS 23 paragrahvid 7 ja 11 lubavadjärgmisi valikuid:

a) kõikide laenukasutuse kulutuste kajastamine selleperioodi kuluna, millal need tekivad (põhikäsitlus); või

b) laenukasutuse kulutusi, mis on otseselt seostatavadtingimustele vastava varaobjekti soetamise, ehitamise või tootmisega,kapitaliseeritakse osana selle varaobjekti maksumusest (lubatudalternatiivkäsitlus).

2. Probleem on selles, kaslaenukasutuse kulutuste kapitaliseerimise meetodi valinud ettevõte peab sedarakendama kõikide tingimustele vastavate varaobjektide suhtes või ta võibvalida laenukasutuse kulutuste kapitaliseerimise teatavate tingimustelevastavate varaobjektide ja mitte muude varaobjektide puhul.

KONSENSUS

3. Kui ettevõte kasutab lubatudalternatiivkäsitlust, tuleb seda käsitlust rakendada järjepidevalt kõikidelaenukasutuse kulutuste suhtes, mis on otseselt seostatavad ettevõtte kõikidetingimustele vastavate varaobjektide soetamise, ehitamise või tootmisega. Kuikõik standardi IAS 23 paragrahvis 11 sätestatud tingimused on täidetud, peabettevõte selliste laenukasutuse kulutuste kapitaliseerimist jätkama isegi siis,kui vara bilansiline maksumus ületab selle kaetavat väärtust. Standardi IAS 23paragrahvis 19 selgitatakse siiski, et vara bilansiline maksumus tuleb allahinnata, et kajastada sellistel juhtudel kahjumit väärtuse langusest.

Konsensuse kuupäev:

juuli 1997.

Jõustumiskuupäev:

1. jaanuaril või pärast seda algavadaruandeperioodid; varasem rakendamine on soovitatav.

Muutusi arvestusmeetoditeskajastatakse vastavalt standardi IAS 23.30 üleminekunõuetele.

Seetõttu võib lubatudalternatiivkäsitlust kasutav ettevõte teha valiku mitte kapitaliseerida kõikienne käesoleva tõlgenduse jõustumist tekkinud laenukasutuse kulutusi.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt