28. september 2021

Miks eelistada majandustarkvara raamatupidamisprogrammi asemel?

Viimastel aastatel on märgatav suundumus, et ettevõtted eelistavad terviklikke tarkvaralahendusi ja seetõttu lähevad raamatupidamistarkvara kasutamiselt üle majandustarkvara kasutamisele.

Raamatupidamisprogramm vs. majandustarkvara

Alustuseks on vaja aru saada raamatupidamisprogrammi ja ERP-süsteemi (ingl enterprise resource planning) erinevustest. Parim viis selleks on vaadata funktsionaalsuste valikut ja nende potentsiaalset mõju ettevõttele.

Raamatupidamistarkvara, nagu selle nimigi ütleb, keskendub ettevõtte raamatupidamisele. See hõlmab ettevõtte finantsprotsesse nagu palgaarvestus, arved, finantsaruandlus, võlgnevused, saldod ja muu. Piltlikult võib öelda, et raamatupidamistarkvara on mõeldud kasutamiseks vaid ühes väga konkreetses valdkonnas.

Majandustarkvara on laiem ressursside planeerimise süsteem, mis lisaks finantsarvestusele hõlmab palju teisi funktsionaalsusi, nagu näiteks tootmisprotsesside haldamine, materjalide planeerimine, e-poe liidestamine, kliendihaldus, CRM (ingl customer relationship management) ja palju muud. Majandustarkvara on terviklikum tööriist kõikide ettevõtte äriprotsesside haldamiseks ühes keskkonnas.

Kuna ettevõtted soovivad terviklikku tarkvaralahendust, vallutab ERP jätkuvalt raamatupidamistarkvara turgu

Sageli kasutavad ettevõtted oma igapäevatöös mitut eri tarkvara ja programmi – enamasti on eraldi programmides raamatupidamine, personali- ja laohaldus, lisaks müügitööd toetavad lahendused. Kui ettevõte on aga kasvanud aja jooksul keskmisest suuremaks, siis võetakse kasutusele terviklikum majandustarkvara (ERP), mis katab lisaks finantsarvestusele ka ettevõtte teised äriprotsessid.

Tänu majandustarkvara ülesehitusele ja omavahel seotud moodulitele jõuavad vajalikud andmed automaatselt kõikide seotud osalisteni ühes keskkonnas, millega suureneb ettevõtte efektiivsus ning vähenevad tarkvara halduskulud.

Peamised erinevused

1. Terviklik majandustarkvara annab selge ülevaate äriprotsessidest. Kui raamatupidamistarkvara näitab ettevõtte finantsseisu või seda, kuidas raha liigub, siis majandustarkvara suudab anda palju laiema ülevaate ning aitab tähelepanu hoida ka tegevusel väljaspool raamatupidamist.

2. Majandustarkvara kasutuselevõtmine on keerulisem ja kulukam kui lihtsa raamatupidamisprogrammi puhul. Tänu soodsale hinnale on raamatupidamisprogrammiga alustada hõlpsam ning seetõttu sellega paljud väiksed ettevõtted ka alustavad.

3. Raamatupidamisprogrammid on piiratud võimalustega. Majandustarkvara eeliseks on selle paindlikkus, sest tarkvara saab kohandada täielikult teie ettevõtte äriloogikale.

4. Raamatupidamistarkvarast võib mõelda kui majandustarkvara alamkategooriast. Iga ERP vajab finantstööriistu, et tarkvara oleks töötav ja terviklik. Raamatupidamistarkvara see-eest keskendub vaid finantsidele, planeerimisele ja eelarvele.

Kokkuvõtlikult öelduna katab raamatupidamistarkvara vaid ühte teie ettevõtte valdkonda, samas kui ERP käsitleb kõiki teie ettevõtte äriprotsesse.

NOOMi finantsarvestus on seotud ligi kümne mooduliga, mis võimaldab kogu ettevõtte tööprotsesse hallata terviklikult ühes tarkvaras

Majandustarkvara NOOM ei ole vaid raamatupidamistarkvara, vaid keskne majandustarkvaralahendus, mis sobib suurepäraselt keskmistele ja keskmisest suurematele ettevõtetele ressursside juhtimiseks.

NOOMi tarkvara seob eri osakondade töö üheks tervikuks ning vajalikud andmed jõuavad automaatselt kõikide seotud osalisteni ühtses keskkonnas.

NOOMi raamatupidamistarkvara on tuntud oma paindlikkuse poolest

NOOMi majandustarkvara on ainuke lahendus turul, mida saab igakülgselt kohandada teie ettevõtte äriloogika järgi. Tarkvara saab kiirelt ja mugavalt ühendada kõikide raamatupidamises kasutatavate e-lahendustega: Maksu- ja Tolliamet (EMTA), e-arved, CostPocket, SEPA, Pensionikeskus, X-tee jne.

Kasutajasõbralikkus

Tarkvarakasutajad peavad teenusepakkuja puhul väga oluliseks klienditoe olemasolu ja kasutajasõbralikkust. Astro Balticsis pakume oma klientidele vajadusel 24/7 kliendituge neile sobivas keeles. Läheneme igale kliendile personaalselt ja pakume usaldusväärset teenindust koos kasutajatoega.

Kui vajate abi tervikliku majandustarkvara leidmisel oma ettevõttele, siis võtke meiega ühendust: [email protected], +372 628 0000.

Astro Baltics pakub tasuta tarkvara esitlust teile sobival ajal!

Astro Baltics

Teejuht tulevikku!

www.astrobaltics.eu

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700