Autor: Raamatupidaja.ee • 11. aprill 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Majandustarkvara kasutamine – raketiteadus või käkitegu?

Kui keeruline on kasutada enimlevinud majandustarkvarasid?
Foto: https://pixabay.com
Maailmas pole tõenäoliselt olemas ühtki tarkvara, mille puhul ei rõhutata selle kasutajalihtsust. Mis aga teeb ühest raamatupidamistarkvarast lihtsasti mõistetava ning kergesti käsitletava rakenduse ning kui olulised on raamatupidajate jaoks pidevad uuendused? Raamatupidaja.ee tutvustab alljärgnevalt enamlevinud majandustarkvarade kasutajalihtsust, koolitusvõimalusi ning avatust uuendustele. Tooted on reastatud tähestikulises järjekorras.

Accountstudio

Programm on üles ehitatud eri moodulitest, mis võimaldavad tarkvara kohandada erineva suuruse ja vajadustega ettevõtetele. Ülesehitus on selline, et loogiliselt mõtlev inimene saab hakkama, ent iseseisvalt ei pruugi jõuda kõigi võimalusteni, mida programm on võimeline pakkuma. Baastasemel on tarkvara intuitiivne, kuid süvitsi minnes on siiski vajalik läbida tasuta korraldatav koolitus, mis annab põhjalikud teadmised kõigist võimalustest ja eelistest ning oskuse neid kasutada.

Teise tarkvara vahetamine Accountstudio vastu on lihtne, aga sõltub sellest, mida varasemast programmist kaasa tahetakse võtta. Siiski võimaldab tarkvara sisse lugeda paljutki. Programm on üles ehitatud nii targalt, et vigade tegemine on viidud miinimumini. Kui aga mõni inimlik eksimus peaks siiski läbi minema, on seda lihtne üles leida. Samuti on korduvate tegevuste arvelt enamus operatsioone automatiseeritud, mis tähendab vähem rutiini ja kiiremat tööd. Tarkvara uuendamine toimub automaatselt.

http://accountstudio.ee

Books 8

Booksi kasutajatele meeldib selle kasutajaliides, mis on mugav ja paindlik, erinevalt teistest veebipõhistest lahendustest. Seejuures on Booksi äritarkvara kasutamine lihtne kõigile – nii alustavatele kasutajatele kui ka neile, kel juba pikaajalisem kogemus seljataga. Programmi arendamisega on tegeletud pea 30 aastat, mis näitab pikaajalist, jätkusuutliku, lojaalset ja positiivset kasutajakogemust. Varasemate Hansa äritarkvara versioonide kasutajatele on pilvepõhisele Booksile üleminek tehtud lihtsaks ja loogiliseks. Pidev tarkvara eest hoolitsemine ja edasi arendamine segab kasutaja igapäevatööd minimaalselt. Väiksemad muudatused viiakse läbi n-ö “taustal” ja mahukamate uuenduste tegemine tehakse koostöös kliendiga, talle sobivatel tingimustel ja ajal.

Kasutajad tõstavad pilvepõhise Books 8 puhul esile eelkõige selle loogilist ülesehitust ja paindlikkust, andmete turvalist käsitlemist, varukoopiate lahendust ning tarkvara funktsionaalsust. Võrreldes teiste programmidega on Booksi suurimaks plussiks mitme akna süsteem. Books vastab ettevõtete vajadustele, kuna loob eeldused ja võimalused mitmekülgseks äri juhtimiseks nii enda ettevõtte kontorist kui distantsilt, kasutades selleks nutiseadmetele loodud rakendust. Books 8 kasutamine muudab ettevõtte äritegevuse juhtimise lihtsaks, paindlikuks ja arusaadavaks kõigile osapooltele. Nii juhtidele kui raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonnas tegutsejatele.

https://www.excellent.ee

Directo

Directo on erinevalt raamatupidamisprogrammidest paljude võimalustega majandustarkvara, mida on võimalik kasutada väga erinevalt, sõltuvalt firma tegevusalast ja tööprotsessidest. Directo kasutajate koolitamine ja konsultatsioon tagab, et programm võetakse firmas kasutusele kõige tõhusamal ja sobivamal viisil. Tulemuseks on võit tööajas, efektiivsemad tööprotsessid ning ootustele vastav aruandlus.

Mõnelt muult majandustarkvaralt Directole üle tulemise puhul pakutakse võimaluse korral andmete ületõstmise teenust. Juhul, kui varasemalt oli kasutusel mõni Hansa või Books seeria lahendus, pakume teenust kogu andmestiku osas tasuta.

Directo on internetipõhine programm, mistõttu klient ise ei pea tegelema tarkvara uuendamisega, seda tehakse Directo poolt taustal. Programmiuuendused sisalduvad juba Directo kuutasus. Et kasutusel on kõige tänapäevasem tehnoloogia, saab kliendi täiendavad soovid rahuldada piisavalt kiiresti. Tehnoloogiast tulenevalt ei piirata tarkvara kasutamist kliendi jaoks ka selle uuendamise ja täiendamise ajaks.

http://www.directo.ee

Merit Tarkvara

Tarkvara kasutamise intuitiivsus ja lihtsus on Merit Tarkvara jaoks absoluutselt kõige tähtsam asi, mille peale iga uue funktsiooni lisamisel esimesena ja kõige rohkem mõeldakse. Suurem osa kasutajatest saab tarkvaraga hakkama kas täiesti iseseisvalt või tasuta klienditoe abiga. Kes aga soovib veidi põhjalikumat sissejuhatust, neile pakutakse regulaarseid klassikoolitusi. Loomulikult saab soovi korral tellida ka personaalse koolituse.

Kuna teistest tarkvaradest saab kõik tähtsamad andmed Exceli vahendusel importida, siis on Merit Aktivaga alustamine väga lihtne. Ka kliendid on välja toonud just tarkvara lihtsuse, loogilisuse ja geniaalsuse.

Kõik uuendused toimuvad tarkvaras automaatselt ja kõik kasutajad kasutavad alati kõige uuemat versiooni. Seejuures pole kliendil vaja ega võimalustki ise midagi uuendada. Kõikide uuenduste – on need siis programmi täiendused või seadusest tulenevad uuendused – kohta on kiirelt info olemas, et tuleb uuendus ja millal see toimub.

https://www.merit.ee

NOOM

Programmil on väga palju erinevaid funktsionaalsusi ja kuigi võimalikult paljude erinevate lahenduste kasutamine vajab kindlasti õppimist, on standardtegevused väga lihtsad. NOOMi kliendipagasis on olnud kliente, kes on osanud programmi kasutada ka ilma igasuguse koolituseta ja varasema kogemuseta, vaid kiire telefonikonsultatsiooni abil.

Olenevalt moodulist on soovitav siiski koolitus läbida. Varasema majandustarkvara kogemusega klientide seas on päris palju neid, kes saavad hakkama ka ilma igasuguse koolituseta, kuid koolitusel saavad selgeks need programmi funktsionaalsused, mida ei olnud varasemates programmides olemas. Programmi kasutamise algperioodil abistame meeleldi kliente telefoni teel. Uue asjaga tekib ikka ja alati küsimusi ning soovime olla sel perioodil kliendile lähedal.

Tarkvaravahetuse puhul on väga lihtne alustada päris nullist, kuid kui on vaja kaupade, klientide jms importi, on töömaht veidi suurem. NOOMi põhimõte on teha kliendile üleminek võimalikult mugavaks ja lihtsaks.

http://www.astrobaltics.eu

Profit

Profit on väga intuitiivne, tänu millele saab tarkvara kasutamisega hakkama ka loogika ja varasema kogemuse põhjal. Samas on vajadusel võimalik ettevõttel tellida koolitus ja programmi juurutus. Tarkvara ostu korral kaasneb kaks tundi tasuta koolitust, mille klient võib soovi korral asendada arvevormi kujundamise või andmete impordiga Profitisse. Programmiga on kaasas ka mahukas juhend, mis õpetab järk-järgult programmi kasutama. Tarkvara uuendamine ja andmete varundamine on lahendatud ühe nupuvajutusega, millega saab klient ka ise hakkama.

Tarkvara peamine eesmärk on lähtuda kliendi vajadustest. Teenus võib hõlmata andmete üle vaatamist, vajadusel parandamist ja aastaaruande koostamist või raamatupidamise täisteenust. Lisaks on võimalus kasutada Profit programmi, tänu millele saab pakkuda soodsamat raamatupidamisteenuse hinda, sest ära jäävad andmete topeltsisestused. Kui ettevõte vajab oma tegevuseks spetsiifilist lähenemist ja programmi, on võimalik tellida Intellisoftilt programmiarendus, mis ühildub ettevõtte kogu raamatupidamisega.

http://intellisoft.ee

RAPID

Majandustarkvara RAPID on lihtne, kergesti kasutatav ja nutikate abivahenditega. Tarkvara on kergesti mõistetav ning loogilise ülesehitusega, mis teeb selle lihtsaks ja arusaadavaks igale kasutajale.

Tarkvara prooviversioonis on tehtud algseadistus äriettevõttele, mittetulundusühingule ja korteriühistule, millega saab lihtsalt alustada oma raamatupidamist. Majandustarkvaraga alustamine on lihtne ka keskmisel ettevõtjal, sest sellesse saab sisse tõmmata müügiartiklid, kliendid ja kõik muud vajalikud parameetrid Exceli tabelist. Seadistuse aitavad seejuures paika panna RAPIDi töötajad.

Arvestades viimaste aastate pidevaid muutusi raamatupidamis- ja maksuseadustes, pakub RAPID uutele klientidele nii tarkvara renti kui ka väljaostuvõimalust, mis sisaldab uusi versioone ja kasutajatuge. Tarkvara uuendamine on seejuures väga lihtne ning sellega saab hakkama iga kasutaja.

Tarkvara sisaldab põhjalikku eestikeelset spikrit, kasutusjuhendit. Kui kasutaja vajab selgitusi RAPIDi kohta, võib suvalisel ekraanipildil olles vajutada arvuti klaviatuuril klahvile F1, mis avab akna RAPIDi kasutusjuhendiga. Spikri akna sisu sõltub sellest, millisel ekraanipildil kasutaja spikrinuppu F1 vajutas. Keerulisemate küsimuste puhul aitab RAPIDi klienditugi.

http://tttarkvara.ee

SmartAccounts

Tarkvara iseloomustab esmajoones kerge ja loogiline kasutajaliides, mis on saanud klientidelt palju positiivset tagasisidet: rakendust on lihtne kasutusele võtta ning kui tekib küsimusi, on igal hetkel abiks põhjalikud abimaterjalid.

SmartAccountsi klient ei pea lisaks raamatupidamisele tegema ka IT-spetsialisti tööd, mis tähendab, et kasutaja saab tegeleda raamatupidamisega, mitte ei pea muretsema versiooniuuenduste või muude muudatuste pärast. Tarkvarauuendused toimuvad praktiliselt igakuiselt, on täiesti automaatsed ning klient võib olla kindel selles, et ta kasutab alati kõige uuemat versiooni SmartAccountsist. Uuendused on tasuta ning kõigile koheselt kättesaadavad.

Tarkvararakendus on kasutatav nii eesti- kui ka inglisekeelsena ning abimaterjalid on välja töötatud tõesti iga lehekülje kohta, mis muudab lahenduse kasutamise lihtsaks ka täiesti uuele kasutajale.

https://www.smartaccounts.eu

TAAVI

TAAVI moodulid on üles ehitaud selge loogikaga. Töö toimub menüüdes vasakult paremale, andmete sisestuselt andmete töötluse ja aruannete poole liikudes. Koolitusvajadus sõltub suuresti konkreetsest kasutajast, tarkvara koosseisu kuulub põhjalik juhend, mille abil on võimalik iseseisvalt tööd alustada. Programmi ostmisel pakutakse kliendile kaks tundi tutvustavat koolitust mooduli kohta ning praktika on näidanud, et see on alustuseks piisav.

Olemasoleva tarkvara vahetus TAAVI Majandustarkvara vastu on üldjuhul lihtne. Andmed eelmisest süsteemist tuleb kopeerida ettevalmistatud Exceli tabelitesse ning need tõstetakse konsultantide poolt TAAVI andmebaasidesse. Palgaprogrammil on lisaks sellele veel automaatne andmete ületoomise võimalus enamustest Eestis kasutusel olevatest palgaprogrammidest.

Moodulite uuendamine on lihtne, väiksemates süsteemides tuleb kasutajal vaid vastavat menüüpunkti vajutada ja programm uuendab tarkvaraversiooni ise. Seadusemuudatustest tingitud versioonivahetuse kohta saadetakse kasutajale e-kiri, kus on veidi täpsemalt kirjas, mida versiooniuuendus sisaldab.

https://www.taavi.ee

 

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700