Autor: Gerli Ramler, Äripäeva kaasautor • 3. aprill 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kas suurus loeb ka majandustarkvara puhul?

Milliseid ettevõtteid on meie levinumad majandustarkvarad võimelised teenindama
Foto: https://pixabay.com
Kas teie raamatupidamistarkvara teenindab ettevõtte ära ka järsu kasvu, uuele turule sisenemise või tegevusala vahetamise puhul? Raamatupidaja.ee tutvustab alljärgnevalt, millise profiiliga ja kui suuri ettevõtteid on meie levinumad majandustarkvarad võimelised teenindama. Tooted on reastatud tähestikulises järjekorras.

Accountstudio

Tegemist on tervikliku finantstarkvaraga, mida on lihtne kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Peamine sihtgrupp on küll keskmise suurusega firmad, kuid kuna programm on järk-järgult laiendatav, ei ole takistusi ka suurettevõtete nõudmiste täitmiseks. Vastavalt kliendi vajadusele saab iga moodulit kasutada lähtuvalt vajadusest nii eraldi kui ka koos: ladu ja arved, palk ja personal, kassa, XBRL aruandlus, e-poe moodul ning lisamoodulid laenud, põhivara jne.

Accountstudio põhiklientuuri moodustavad e-kaubandus, väiketootmine ja komplekteerimine. Kõik veebipoes toimunud liikumised kajastuvad koheselt laos ja raamatupidamises, olemas on õiged tööriistad e-poe efektiivseks käivitamiseks ja sujuvaks toimimiseks ning alati on täpne ülevaade rahaliikumisest – kust raha tuleb, palju on kaupa, kes on võlgu. Tänu õigele infole ja aruannetele juhite Accountstudioga nii suuri kui ka väikeseid e-poode alati kasumlikult.

http://accountstudio.ee

Books 8

Excellenti äritarkvaralahendused pakub sobiva ja vajadustele vastavalt kohandatava äritarkvaralahenduse kõigile ettevõtetele. Hoolimata ettevõtte suurusest on heaks lahenduseks uus pilvepõhine Books 8, mis on kohandatav kõigi vajadustele. Pisut suuremate töömahtudega tegutsevatele ettevõtetele on hea lahendus ka Standard ERP.

Books 8 annab kliendile kõik-ühes-süsteemi, mille kasutusvõimalused ja võimekus katavad nii väikefirma elementaarsed vajadused kui ka üsna suure ettevõtte rätsepaülikonna. Kui ettevõtte äriprotsessid on spetsiifilised ja standardlahendus ei ole piisav, on Booksi võimalik üle 30 erineva mooduli abil vastavalt vajadustele kohandada. Seetõttu on uuenenud Books 8 sobivaks äritarkvaraks nii nendele, kelle äriprotsessid on kergemini juhitavad, kui ka nendele, kes soovivad kasutada integreeritud lahendust, haldamaks üheaegselt nii raamatupidamist, laoarvestust kui muud.

Teise alternatiivina pakub Excellent välja äritarkvaralahenduse Standard ERP, mis on sobilik eelkõige sobilik töömahtudelt suurematele ettevõtetele. Standard ERP ühendab traditsioonilise ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduseks vajaliku (CRM). Standard ERPi puhul on kogu ettevõtte info talletatud ühes andmebaasis ja süsteemis, mida on võimalik kohandada kuni 45 mooduli abil. Standard ERP on valmis ka ettevõtte kasvuks ja arenguks - äritarkvarasüsteemile on võimalik pidevalt lisada kasutajaid, ettevõtteid ja mooduleid.

Nii Books 8 kui Standard ERP on pilvepõhised ja kasutatavad ka distantsilt läbi nutiseadmete. Sobiv lahendus leitakse kõigile ettevõtetele.

https://www.excellent.ee

Directo

Directo klientide hulgas on nii kiiresti kasvavaid väikefirmasid kui ka suuri ettevõtteid ja kontserne. Suurimatel klientidel on rohkem kui 140 üheaegset kasutajakohta ning üle 10 000 müügitehingu päevas. Lisaks Eestile ka Lätis, Leedus ja Soomes paiknevad esindused muudavad Directo heaks valikuks seal tütarfirmasid omavatele firmadele, kes soovivad erinevates maades ühtset süsteemi kasutada. Directo on väga laia funktsionaalsusega majandustarkvara, mis sobib muuhulgas:

* Jaemüügiettevõttele kassade, ladude, müügitulemuste haldamiseks;

* Hulgimüügiettevõttele tellimuste ja ostude (s.h. automatiseeritud) juhtimiseks;

* Tootmisfirmale komplekteerimise, retseptuuride ja ajaplaanide korraldamiseks;

* Teenuseid osutavale ettevõttele inimressursside haldamiseks, lepingute juhtimiseks ja automaatseks arvelduseks klientidega;

* Projektijuhtimisfirmale projektide ning allhangete planeerimiseks ja jälgimiseks;

* Kontsernile konsolideerimise ja kontserni liikmete infovahetuse automatiseerimiseks.

http://www.directo.ee

Merit Tarkvara

Tänu kasutamise lihtsusele sobivad Merit Aktiva ja Merit Palk nii raamatupidajale kui ka ettevõtjale. Kiiresti leviv trend on selline, kus ettevõtja ise sisestab osa andmeid - näiteks müügiarved – ja raamatupidaja kontrollib ning teeb keerukamad tehingud. Tänu pilvetehnoloogiale on kõik andmed alati igalt poolt juurdepääsetavad.

Merit Aktiva peamine sihtgrupp on väikesed ja keskmise suurusega firmad. Kindlat ülemist piiri ei saa välja tuua, aga mõni tuhat klienti ja artiklit on veel täiesti sobiv maht. Kuna firmade arv pole tarkvaras piiratud, siis on palju kasutajaid, kes teevad arvestust mitmele firmale. Merit Palga sihtgrupp algab ühe ja kahe töötajaga firmadest ja ulatub paari tuhande töötajaga firmadeni.

Merit Tarkvara sobib kõikide tegevusalade jaoks: osa firmasid saavad Merit Aktiva ja Palgaga kogu vajaliku arvestuse tehtud, kes aga vajavad erilahendusi (veebipoed, kassasüsteemid, spetsiaalsed müügiprogrammid, tööaja arvestuse tarkvarad jne), need saavad oma tarkvara API vahendusel Aktiva ja Palgaga mugavalt liidestada.

https://www.merit.ee

NOOM

Tarkvara on mõeldud päris alustavast ettevõttest kuni suure korporatsioonini välja. Iga ettevõte saab lisada endale mooduleid vastavalt tema kasvule ja vajadusele. Alustatakse tavaliselt NOOMi paketiga Jaemüük ja ettevõtte kasvades lisandub üldiselt Finantsarvestus ja reskontrod, Palk, Personal jne. Teisisõnu on NOOMi sihtgrupp klient, kes tahab, et tema tarkvara töötaks kui ühtne tervik, sest majandustarkvaras on olemas kõik lahendused ettevõtte ressursside juhtimiseks, planeerimiseks ning analüüsimiseks.

Ettevõtte tegevusvaldkond ei oma sisuliselt tähtsust, kuna programm on kergesti kohaldatav vastavalt ettevõtte loogikale. Võimekusest räägib kindlasti ka see, et NOOM tarkvara kasutab 90% Eesti apteekidest, üle 100 kütusetankla ning samuti teenindatakse kliente, kelle kaubatabel koosneb rohkem kui 80 000 tootest. Samuti arvutatakse NOOMi palgamooduliga palkasid ettevõtetes, kus töötab enam kui 2000 inimest. Kliendiportfellis on ka mitmeid Pan-Balti lahenduste kasutajaid.

http://www.astrobaltics.eu

Profit

Profit majandustarkvara sobib valitud moodulitest sõltuvalt nii väike- kui ka suurettevõtetele. Enamus praegustest Profiti kasutajatest tegeleb tootmise, müügi ja vahendamisega, kuid see ei tähenda, et Profit seaks piiranguid teistele tegevusvaldkondadele. Näiteks kasutavad Profitit edukalt ka kohtutäiturid, riigiasutused, kindlustusselts, paljud korteriühistud ja haldusfirmad (korteriühistu mooduli abil), mittetulundusühingud ja FIEd ning mitmed teenindus- ja ehitusettevõtted.

Kiire jaemüügi korraldamiseks arendatud Profit Pos koos Lao mooduliga sobib hästi kauplusesse või söögikohta müügi- ja laoarvestuse programmiks. Profiti bürooversioon on mitmete raamatupidamisteenust pakkuvate firmade lemmik, võimaldades programmi kasutada piiramatul arvul firmadele. Profit Ladu on mõeldud jae- või hulgifirmadele laoarvestuseks, tootmisprotsessi jälgimiseks ja ostu-müügihaldamiseks.

http://intellisoft.ee

RAPID

Tarkvara sobib kõigile mikro- ja väikeettevõtetele ning mittetulundusühingutele: korteriühistutele, kinnisvara haldusettevõtetele, väikstele hulgimüüjatele, ehitus- ja teenindusettevõtetele, raamatupidamisbüroodele ja riigi raamatupidamiskohustuslastele. Samuti keskmistele ettevõtetele finants- ja palgaarvestuseks.

Üha suureneva konkurentsi tingimustes peavad ettevõtted muutuma efektiivsemaks ning üks koht tõhususe tõstmiseks on kindlasti automatiseerimine, mis ei toimu mitte ainult ettevõtte põhiprotsessides, vaid efektiivsust otsitakse ka majandusarvestuses. RAPID on heaks abimeheks kõigile keskmisetele ja väikestele ettevõtetele, kellel on oma mitmekülgse tegevuse juures vaja majandustarkvara integreerida internetipanga, ettevõtte veebipoe, tarnijate e-arved, maksuameti või teiste partnerite süsteemidega. RAPIDis on võimalik korraldada töö nii, et 95% sisestatud majandustehingutest kirjendab raamatupidamisregistrites end ise, vähendades oluliselt raamatupidaja tööd.

http://tttarkvara.ee

SmartAccounts

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus. Tarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus, samuti ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas. SmartAccounts sobib hästi nii raamatupidajale kui ka ettevõtte juhile, kel on olemas algteadmised raamatupidamise põhitõdedest või kes leiab endale sellise inimese, kes aitab tal enda igapäevapraktika põhitoimingud selgeks õppida ning seejärel toimetab juba tarkvaras ise.

Tegemist on tõeliselt innovaatilise klientidele loodud tootega, mis omab näiteks ainukese raamatupidamistarkvarana Eestis oma nutiseadmerakendust, mille kaudu on kiire ja mugav saata ostutšekk reaalajas raamatupidamisele. Just selliste uuenduste ja avatud mõtlemise pärast ongi SmartAccountsi kasutusele võtnud ning heaks kiitnud juba üle 7000 kasutaja.

https://www.smartaccounts.eu

TAAVI

TAAVI Majandustarkvara kasutavad ettevõtted on väga erineva profiiliga – alates pankadest kuni kohtutäituriteni. Tarkvara sobib Eesti mõistes nii väga suurtele kui ka väga väikestele firmadele ning heaks näiteks selles osas on TAAVI palgaprogrammi, mida kasutavadki nii väikesed kui ka suured ettevõtted. Samuti on TAAVI suurepärane valik neile, kes osutavad raamatupidamisteenust teistele firmadele. Kuna tarkvara arendatakse Eestis, on võimalik tarkvara paindlikult ja operatiivselt täiendada iga kliendi soovide ja vajaduste järgi, kusjuures täienduste maksumus ja teostusaeg on oluliselt väiksemad kui rahvusvaheliselt levitatavate majandustarkvarade puhul.

TAAVI Laoprogrammil on palju tootmisettevõtetest kasutajaid, näiteks pagaritööstused. TAAVI Finantsprogrammi kasutajad on väga erinevatelt tegevusaladelt suured ja väikesed ettevõtted.

TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba 25 aastat, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1700, tarkvara kasutavate inimeste arv aga tõusnud üle 6500.

https://www.taavi.ee

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700