• 16.12.25, 08:00

Maksud ja raamatupidamise kanded: konkurentsi-, kompromissi- ja lojaalsustasud

Lojaalsus-, konkurentsi- ja kompromissitasu ei ole pelgalt numbrid palgalehel. Tööandjale on need praktilised tööriistad ning raamatupidaja peab teadma, kuidas neid maksustada ja millised on õiged kanded.
Maksud ja raamatupidamise kanded: konkurentsi-, kompromissi- ja lojaalsustasud
  • Foto: Pexels.com
Tööandjad soovivad, et töötaja pärast väljaõpet jääks ettevõttesse pikemaks ajaks ega läheks konkurendi juurde. Selleks kasutatavad tööandjad näiteks lojaalsustasu või konkurentsitasu, et ennetada ka ärisaladuse lekkimist. Kui tekivad vaidlused, on mõistlik sõlmida kompromissileping ja maksta tasu, et vältida pikale venivaid ja kulukaid kohtuvaidlusi.

Seotud lood

Saated
  • 01.09.25, 10:44
Tööst tingitud läbipõlemise või ärevuse korral saab nõuda tööandjalt hüvitist
Kui töökeskkonna psühhosotsiaalsed ohutegurid on põhjustanud töötajal kutsehaiguse, saab ta nõuda tööandjalt tervisekahju eest hüvitist.
Uudised
  • 23.10.25, 08:00
Kasum: kas töötasu, juhatuse liikme tasu või dividendid? “Enneta maksuameti erihuvi ja maksuriske”
Kui ettevõte hakkab regulaarselt tulu teenima, tekib varem või hiljem küsimus, kuidas kasumit välja võtta. Kolm peamist viisi on töötasu, juhatuse liikme tasu ja dividendid. Mida millal eelistada ja milliste maksudega peab arvestama, selgitab Nordfinance juhatuse liige ja raamatupidaja Martin Esinurm.
Uudised
  • 17.11.25, 08:00
Riigikohus lõi pretsedendi tuhandetele väikeettevõtjatele: juhatuse liikmele tehtud ülekannete maksustamine
Kas juhatuse liige saab olla samaaegselt ka töötaja? Kuidas maksustada väljamakseid juhatuse liikmele? Riigikohus andis hiljuti selged juhised, mis laienevad tuhandetele väikeettevõtetele.
Uudised
  • 26.11.25, 07:00
Maksuvaba tulu arvestamine muutub 1. jaanuarist 2026. “Maksuküür kaob”
Maksuvaba tulu arvestamise süsteem muutub 2026. aastal märkimisväärselt: kaob “maksuküür” ja kehtima hakkab üldine maksuvaba tulu.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.01.26, 08:50
Raamatupidamise sisseostmine teenusena on kasvav trend. Kellele ja miks see sobib?
Raamatupidamise sisseostmine teenusena on viimastel aastatel selgelt kasvanud ja eriti märgatav on see mikro- ja väikeettevõtete seas. K&R Äriteenused OÜ juhi ja omaniku Karin Buströmi sõnul on kasvu soodustanud nii tööjõupuudus ja palgakulude tõus kui ka pilvepõhiste raamatupidamislahenduste areng, mis võimaldab teenust pakkuda efektiivselt ja asukohast sõltumatult. Samuti soovivad ettevõtjad aina enam keskenduda oma põhitegevusele, andes tugifunktsioonid spetsialistide kätte.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele