Käes on korteriühistute aastaaruannete koostamise ja kinnitamise tipphooaeg, tuletab raamatupidajatele meelde Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.
Riigikohus: erandkorras võib korteriomanik teha vajalikke toiminguid ka teiste korteriomanike nõusolekuta ja nõuda hüvitamist.
Riigikohus selgitas, millistel tingimustel on korteriomanikul õigus teha korterelamu säilitamiseks vajalikke toiminguid teiste omanike või korteriühistu nõusolekuta, samuti nõuda sellise toimingu tegemiseks kantud kulutuste hüvitamist.
Autode parkimine kortermaja juures on probleemiks üle Eesti, möönab Urmas Mardi. Kuid kui ka maja juures parkimiskohti jagub, suvatseb mõni jõmm ikka oma sõiduki parkida sinna, kus see olema ei peaks.
Üha enam on kasutusel eraisikutele saadetavad e-arved. Paljude korteriomanikega ühistutele annavad e-arved võimaluse efektiivsuseks ja kulude vähendamiseks.
Üha enam ettevõtteid loobub traditsioonilisest majasisesest raamatupidamisest ja eelistab paindlikumat lahendust teenusena sisseostmise näol. Miks see trend on tulnud ning kui edukalt ettevõtted seda praktikas rakendavad, selgitab raamatupidamisettevõtte K&R Äriteenused OÜ asutaja ja juht Karin Buström.