Autor: Külli Reino, raamatupidaja.ee toimetaja- projektijuht • 20. juuni 2024

Lühendatud tööpäev ja pühade ajal töötamise tasustamine

Kas pühadele eelnev tööpäev on lühendatud ja mida teha, kui tööpäeva ei saa lühendada ja tööd tuleb teha ka pühade ajal?
Foto: Pixabay

Võidupüha (23.06) on üks neljast pühast, millele eelnev tööpäev on seaduse järgi lühendatud kolme tunni võrra. Lisaks lühendatakse töölepingu seaduse § 53 kohaselt veel Eesti Vabariigi aastapäevale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnevat tööpäeva.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700