Ettevõtte üleminek versus kauba müük on teravalt päevakorral, kui ettevõttel läheb väga hästi või siis, kui läheb väga halvasti. Vale maksukäsitlus toob kaasa põhjendamatult suure maksukoormuse.
- Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Foto: Eiko Kink
Kuidas käituda, et ennetada eksimusi ja ebameeldivaid üllatusi käibemaksu arvestamisel? Riskid valitsevad nii ostjat kui müüjat. Kas ja kuidas mõjutab käibemaksumäära muutus ettevõtte ülemineku korral sisendkäibemaksu arvestust?
Ettevõtte või selle osa üleminek võib olla suurepäraseks lahenduseks käibemaksukulu kokkuhoiuks või lahendada tehingutega kaasnevaid maksuküsimusi. Ettevõtte üleminek on ühelt poolt väljaspool käibemaksu kohaldamisala, aga teisalt tagab endiselt sisendkäibemaksu mahaarvamise õiguse. See annab ettevõtjatele suurepärase võimaluse ümberkorraldusi ja re-struktureerimisi teha. Seda loomulikult olukorras, kus tuleb rääkida ka ohtudest ja riskidest.
Veebiseminaril
„Ettevõtte või selle osa üleminek käibemaksuseaduse tähenduses“ räägime näidete varal, kuidas ettevõtte ülemineku sätteid ära kasutada ja mille vastu kindlasti eksida ei tohiks.
Seminari teemad:
* Ettevõtte ja ettevõtluse mõiste
* Ettevõtete jagunemisel, ühinemisel ja ümberkujundamisel tekkivad käibemaksuküsimused
* Millal räägime ettevõtte või selle osa üleminekust ja millal hoopis kauba müügist?
* Riigikohtu ja Euroopa Liidu Kohtu seisukohad ja suunised maksumaksjatele
* Kuidas minimiseerida riske?
Veebiseminari viib läbi Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Veebiseminar toimub 29. veebruaril kell 9.00-10.30
Soodushinnaga osaluse saad kohe soetada
SIIT.Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.