Autor: Erje Mettas, Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht • 6. juuli 2023

Digilahendus raamatupidamises: tüütut käsitööd kuni 10 tööpäeva aastas jälle vähem

Raamatupidajale tähendab protsesside automatiseerimine ajasäästu, mugavamat teenust ja vähem tüütut käsitööd.
Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas
Foto: Ardo Kaljuvee

Ettevõtted kasutavad töö lihtsustamiseks üha enam digitaalseid lahendusi, et automatiseerida äriprotsesse ja vähendada tüütut käsitööd. Aina enam automatiseeritakse ka raamatupidamisega seotud ülesandeid ja protsesse.

Automatiseerimisega paraneb ühelt poolt töö kvaliteet ja teisalt aitab see säästa oluliselt raamatupidajate tööaega. See tähendab, et maksekorraldused edastatakse internetipanka automaatselt ning pangatehingute info kajastub raamatupidamistarkvaras reaalajas. Raamatupidajal kaob vajadus liikuda erinevate keskkondade vahel, väheneb käsitöö osakaal ja inimlike vigade tekkimise võimalus.

Peamised funktsioonid, mida raamatupidajad Gateways kasutavad, on reaalajas laekumiste ja väljaminekute jälgimine ehk kontoinfo saamine raamatupidamisprogrammist ning mugav ja kiire maksete saatmine otse raamatupidamisprogrammist.

Raamatupidamisprogrammist saab edastada kuni 5000 maksekorraldust korraga. Kuna euromaksed on Coop Panga Äripaketis tasuta, siis lisatasu maksetele ei lisandu.

Coop Panga Gatewayga saab enimlevinud raamatupidamisprogrammide kaudu liituda tasuta ja sel ei ole ka kuutasu. Nii aitab teenus ühendada raamatupidamistarkvara pangateenusega ja säästa lisaks ajale ka ettevõtte raha. Tasuta Gateway kasutamine on suur boonus eelkõige väiksematele ja alustavatele ettevõtetele. Coop Pank pakub kõigile ettevõtetele ka piiramatus mahus tasuta makseid, mis tähendab samuti raha kokkuhoidu pangateenustelt.

Gateway kasutusele võtmine on lihtne ja liidestamine on vaid minutite küsimus. Teenusega on liidestatud kuus Eesti turu enim kasutatavat majandustarkvara operaatorit: Merit Tarkvara AS (programmidega Merit Palk ja Merit Aktiva), TT Tarkvara OÜ (Rapid), Directo OÜ (Directo), Excellent Business Solutions Eesti AS (Standard Books), Tarkvaralabor OÜ (Korto), Vallaste ja Partnerid OÜ (Joosep) ning plaanis on teenusega liita lähiajal veel uusi partnereid.

Erje Mettas, Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht, esineb 21. septembril Äripäeva „Pärnu Raamatupidamiskonverentsil 2023“ ettekandega „Kuhu liigub pangandusturg ja kuidas säästa ettevõtte raha?“.

Tutvu konverentsi kavaga SIIN.

Erinevalt teistest pankadest saab Coop Panga Gatewayga liitumiseks esitada taotluse ka raamatupidaja või mõni teine ettevõtte töötaja. Juhatuse liige peab hiljem ainult lepingu allkirjastama.

Merit Tarkvara ASi tegevjuht Tõnis Kask andis kommentaari:

Automaatsed lahendused on tarkvara puhul tänapäeval elementaarne funktsioon. Peamiseks kasuks on raamatupidaja tööaja säästlik kasutamine, mida kliendid Merit Tarkvara kaudu Gateway kasutamisest saavad.

Olenevalt ettevõtte suurusest ja tehingute mahust võib Gateway hoida kokku raamatupidaja tööaega kuni kümme tööpäeva aastas.

Säästetud aega saab kasutada näiteks teisteks tööülesanneteks või töötaja koolitamiseks või täiendavaks puhkuseks. Selliselt kasvab ka klientide rahulolu ning seni, kuni Eesti pangad sellist lahendust tasuta pakuvad, teeme seda rõõmuga.

Merit Tarkvara AS tegevjuhi Tõnis Kask
Foto: erakogu

Tõnis Kask lisab, et Coop Panga Gateway juurutus oli üks nende kiiremaid integratsioone. Arvestades, et tegu oli Coop Panga arengus uue etapi ja teenusega, tuli tunnistada, et pank sai väga hästi hakkama ning suhtlus oli kiire, konkreetne ja asjalik. Lisaks on teenus alates Gateway liidestamisest ka stabiilselt töötanud ning katkestusi, mida paraku tänasel pangandusmaastikul ikka ette tuleb, pole seni olnud.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700