Autor: Raamatupidaja.ee • 22. mai 2023

5 raudkindlat asja, mida raamatupidaja kui nutikas muutuja täna enam ei tee

Raamatupidaja roll on muutuste tuules olnud juba päris hulk aastaid - koos digi- ja rohepöördes maailmaga on need muudatused aga pöördelised ja põnevad.
Foto: Pixabay

Raamatupidaja töötab kiirelt muutuvas valdkonnas, kus arengud on pidevad, loomulikud ja paratamatud.

Viimase kümnendi jooksul on raamatupidaja roll teinud märkimisväärse muutuse: pelgalt numbrite edastajast on saanud ettevõtte jaoks oluline nõuandja ja strateegiline konsultant. Kordades on vähenenud ka raamatupidamise tööle kuluv aeg – toimingud, mis võtsid veel mõned aastad tagasi üüratult aega, tehakse nüüd ära vaid minutitega. Ja nii mõnedki tegevused on jäänud raamatupidajate maailmas juba unustusehõlma.

Pärnu Raamatupidamiskonverentsi fookuses on AI ajastu raamatupidaja kui Nutika Muutuja.

Konverents on raamatupidamisvaldkonna uudiste ja parimate kogemuste jagamise kohaks ning raamatupidajate motivatsiooniürituseks - esimese päeva õhtul loob meeleolu ja kutsub tantsule mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Need on viis unustusehõlma jäänud asja, mida nutikas raamatupidaja täna enam kohe kindlasti ei tee

1. Ostuarvete sisestamine

Möödas on ajad, mil e-kirjaga saabunud arve kõigepealt välja trükiti ning käsitsi programmi sisestati. Siinkohal võime teha suure kummarduse e-arvetele, mis säästavad raamatupidaja jaoks hulgaliselt aega ja ei jäta sisestamisel ka eksimisruumi.

2. Paberi printimine allkirjade saamiseks

Veel 20 aastat tagasi polnud me digiallkirjast midagi kuulnud ja pabereid, mida ettevõtte juhatusel tuli allkirjastada, oli laual virnade kaupa. Ja aja kokkuhoid on üüratu, kui mõelda ainuüksi kõigile neile kilomeetritele, mida laua juurest printerini ja tagasi läbida tuli.

3. Dokumentide säilitamine füüsilisel kujul

Millal teie viimati auguraudadele valu andsite? Dokumentide köitmine suurtesse kaustadesse on unustusehõlma vajunud igaveseks. Kõik vajalikud aruanded, lepingud ja väljavõtted säilitatakse turvaliselt ning hoolikalt digitaalsel kujul kas serverites või pilves.

4. Aruannete saatmine paberil

Kõik finantsaruanded ja väljavõtted saab ettevõtte juht majandustarkvarast kätte vaid paari hiireklikiga. Veel paar klikki ja kinnitatud aruanded on juba teel erinevatesse ametiasutustesse. Füüsilisel kujul aruannete väljaprintimine ja saatmine on vajanud igaveseks ajaloo hämarusse - seda täna enam ei tehta.

5. Kellast kellani kontoritöö

Raamatupidaja ei pea tänapäeval iga päev kontoris olema. Seda tööd saab tänu kaasaegsetele ärihaldustarkvara lahendustele teha ka kodus olles, välismaal komandeeringus viibides või kasvõi kaugel palmisaarel kaugtööd tehes. Parimad programmid võimaldavad vajalikke dokumente allkirjastada ja arveid menetleda ka nutitelefonidega. Seda on meile kinnitanud ka parimad raamatupidajad, et just nii nad seda tööd teevadki.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700