Tõnis Elling: spordirajatise kasutamise alandatud käibemaksumäär
Maksuekspert Tõnis Elling tutvustab Euroopa Kohtu lahendit, kus vaieldi selle üle, kas alandatud maksumäära saab kohaldada vaid spordirajatise sissepääsuteenusele või kehtib see ka siis, kui pakutakse lisaks ka treeneri teenust.
Käibemaksudirektiivi 112/2006 artiklis 97 on sätestatud, et harilik käibemaksumäär ei või olla Euroopa Liidus madalam kui 15%. Nimetatud direktiivi artikli 98 lõigetes 1 ja 2 on ette nähtud:
Osadel ettevõtjatel on läinud aasta numbrid juba kokku löödud, aga on palju neidki, kellel on aastaaruanne alles koostamisel. Raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juhi Enno Lepvaltsi sõnul tähendab hilisem aastaaruandega alustamine, et numbrite kokkulöömisel tuleb olla eriti tähelepanelik.