Käibemaksuseaduses (KMS) ei ole püsiva tegevuskoha määratlust. Samuti ei ole seda käibemaksudirektiivis 112/2006/EU. Praegune Eesti halduspraktika näitab seda, et peaasjalikult pööratakse Eestis tähelepanu vaid püsivale tegevuskohale tulumaksuseaduse tähenduses.
Tõnis Elling, mag. iur., Ernst & Young Balticu maksunõustaja
  • Tõnis Elling, mag. iur., Ernst & Young Balticu maksunõustaja
  • Foto: Meeli Küttim
Püsiva tegevuskoha mõiste tulumaksuseaduses ja püsiva tegevuskoha mõiste käibemaksu tähenduses on kaks täiesti erinevat asja. Seda kinnitab ka asjaolu, et inglise keeles kasutatakse nende jaoks erinevaid mõisteid. Tulumaksu tähenduses räägitakse permanent establishment’ist ja käibemaksu tähenduses fixed establishment’ist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 16:30
Autod, laenud ja dividendid – mida peab ettevõtja 2026. aasta maksudest teadma?
2026. aasta on alanud majanduses heitlikult ning maksureeglid nõuavad ettevõtjatelt varasemast rohkem tähelepanu. Raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja omanik Enno Lepvalts selgitab, millised muudatused mõjutavad enim auto kasutamist, laenusuhteid ja dividendide maksustamist ning kus peituvad suurimad riskikohad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele