Muutused tarbijate vajadustes ning suurenev konkurents tingivad tootlikkuse kasvu, mis tähendab tootmismahu suurendamist või tootmise efektiivsemaks muutmist. Investeeringud tootmise laiendamiseks või protsesside tõhustamiseks vajavad aga raha.
Tallinna tehnikakõrgkooli rahanduse lektor Ave Nukka
  • Tallinna tehnikakõrgkooli rahanduse lektor Ave Nukka
Põllumajandusettevõtete tegevuse eripäraks on keskmisest pikem tootmistsükkel ning valdavalt ärilt ärile ehk B2B müük. Pikad maksetähtajad on ohuks likviidsusele, põhjustavad käibevahendite nappust ning ettevõttele endale makseraskuseid. Põllumajandustoote ja toidu müüjate majandusliku elujõulisuse kaitseks on oluline, et nende oma käibevahenditest finantseeritav ajavahemik ei oleks ebamõistlikult pikk ning käibevahendite puudus ei takistaks ettevõtte igapäevast toimimist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 16:30
Autod, laenud ja dividendid – mida peab ettevõtja 2026. aasta maksudest teadma?
2026. aasta on alanud majanduses heitlikult ning maksureeglid nõuavad ettevõtjatelt varasemast rohkem tähelepanu. Raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja omanik Enno Lepvalts selgitab, millised muudatused mõjutavad enim auto kasutamist, laenusuhteid ja dividendide maksustamist ning kus peituvad suurimad riskikohad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele