• 09.09.21, 08:15

MTA tuletab meelde: kontsernisisesed laenud tuleb deklareerida

Maksu- ja Tolliamet (MTA) saadab tänavu esmakordselt meeldetuletused ettevõtetele, kes on MTA hinnangul andnud emaettevõttele või tema tütaräriühingule laenu, kuid pole seda deklareerinud.
MTA tuletab meelde: kontsernisisesed laenud tuleb deklareerida
  • Foto: Liis Treimann
Kontsernisiseste laenude deklareerimise kohustus tekkis 2018. aastal. Keskmiselt on ühes kvartalis deklaratsiooni esitanud 387 äriühingut, kusjuures kvartalis laenatakse keskmiselt välja 315 miljonit eurot ning tagastatakse laene 137 miljoni euro ulatuses.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 12:11
Raamatupidamisteenuse kasutamine on kasvav trend, mis muudab ettevõtte toimimist
Üha enam ettevõtteid loobub traditsioonilisest majasisesest raamatupidamisest ja eelistab paindlikumat lahendust teenusena sisseostmise näol. Miks see trend on tulnud ning kui edukalt ettevõtted seda praktikas rakendavad, selgitab raamatupidamisettevõtte K&R Äriteenused OÜ asutaja ja juht Karin Buström.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele