Autor: Raamatupidaja.ee • 5. august 2021

Abiks alustavale ettevõtjale: raamatupidamine ja maksud

Kõik Eestis registreeritud juriidilised isikud ja füüsilisest isikust ettevõtjad on raamatupidamiskohustuslased. See tähendab maakeeli, et neil on kohustus korraldada oma ettevõtte raamatupidamist vastavalt raamatupidamise seadusele.

Scanpix

Raamatupidamise korraldamise eest ettevõttes vastutab ettevõtte juhatuse liige, kellel on selleks olemas kolm võimalust, mille vahel valida:

- teha raamatupidamist ise, kui tal on olemas vajalikud oskused ja aeg

- võtta tööle raamatupidaja või

- osta raamatupidamise teenus sisse (kasutada raamatupidamisteenust).

Põhinõudeks ettevõtjale raamatupidamise korraldamisel on aktuaalse, olulise, objektiivse ja võrreldava informatsiooni andmine ettevõtte finantsseisundist, majandustulemusest ja rahavoogudest.

Ettevõtja on kohustatud õigeaegselt kinni pidama ja tasuma talle ettenähtud maksud ning esitama maksudeklaratsioone. Maksu- ja Tolliameti kodulehel on olemas deklaratsioonide vormid, maksukalender ja FIE maksukalender.

Ettevõtjaportaal

Ettevõtjaportaal on keskkond, kuhu ettevõtte juhatuse liige esitab äriregistrile oma ettevõtte majandusaasta aruandeid ja muid vajalikke dokumente.

Ettevõtjaportaali kaudu saab esitada avaldusi uue ettevõtte registreerimiseks, ettevõtte registriandmete muutmiseks, likvideerimiseks ja registrist kustutamiseks.

Ettevõtjaportaalis on olemas ka alustavatele ettevõtjatele ja väikettevõtjale mõeldud lihtne raamatupidamistarkvara nimega "e-arveldaja". Selle abiga saab alustav ja väikeettevõtja mugavalt korraldada oma ettevõtte raamatupidamist.

Ettevõtjaportaali saab sisse logida ja kasutada iga kodanik. Siseneda saab Eesti, Soome, Läti ja Belgia ID-kaardiga ning Eesti ja Leedu mobiil-IDga.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700