Autor: Tõnis Elling, Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja • 20. aprill 2021
Ainult tellijatele
Kolmanda riigi ettevõtjale osutatav rändlusteenus on asukohariigiga seotud käive
Käibemaksudirektiivi 112/2006/EU põhjenduses 22 on märgitud: „konkurentsimoonutuste vältimiseks tuleks maksustada kõik Euroopa Liidus tarbitavad telekommunikatsiooniteenused. Selleks tuleks liidus asuvatele maksukohustuslastele või kolmandates riikides asuvatele teenuse saajatele osutatavaid telekommunikatsiooniteenuseid põhimõtteliselt maksustada teenuse saaja asukohas.
Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling
Autor: Meeli Küttim
Nende telekommunikatsiooniteenuste ühtse maksustamise tagamiseks, mida kolmandatel territooriumidel ja kolmandates riikides asuvad maksukohustuslased osutavad liidus asuvatele mittemaksukohustuslastele ja mida tegelikult kasutatakse ja tarbitakse liidus, peaksid liikmesriigid siiski ette nägema, et nende teenuste osutamise koht asub liidus.“
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.