Tänavuse uuringu põhjal on maailmas ettevõtete juhtkondade koosseisust 31% õrnemast soost. Lugeja, kes haaras pealkirja lugedes peast ja arvas, et nüüd tuleb järjekordne kurtmine teemal, kuidas naistel ei ole meestega (äri)maailmas läbi löömiseks võrdseid võimalusi ning need tuleb kindlasti luua, peab pettuma.
Grant Thornton Balticu juhtiv partner ja vandeaudiitor Mati Nõmmiste
  • Grant Thornton Balticu juhtiv partner ja vandeaudiitor Mati Nõmmiste
Tõsi, uuringud näitavad, et naisjuhtide osakaal ettevõtetes on tunduvalt väiksem kui meesjuhtide oma. Rahvusvaheline ärinõustamisettevõte Grant Thornton on selleteemalisi uuringuid teinud 17 aastat ja tulemused näitavad, et naisjuhtide arv on aasta-aastalt tasapisi kasvanud, kuid tänavuse uuringu põhjal on maailmas ettevõtete juhtkondade koosseisust vaid 31% õrnemast soost. Euroopa Liidus on see näitaja veidi suuremgi, 34%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 16:30
Autod, laenud ja dividendid – mida peab ettevõtja 2026. aasta maksudest teadma?
2026. aasta on alanud majanduses heitlikult ning maksureeglid nõuavad ettevõtjatelt varasemast rohkem tähelepanu. Raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja omanik Enno Lepvalts selgitab, millised muudatused mõjutavad enim auto kasutamist, laenusuhteid ja dividendide maksustamist ning kus peituvad suurimad riskikohad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele