• 26.02.21, 11:58

Eesti Töötukassa pikendab töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist, toetuse saanud ettevõtetel on võimalik toetus vähese tähtsusega riigiabist vormistada riigiabiks

Toetuse taotlusi saab e-töötukassas esitada kuni 14.03.2021. Töötukassa kompenseerib palgakulu nendele ettevõtjatele, kellel on töötajaid Harjumaal või Ida-Virumaal ja kelle tegevus oli Valitsuse otsusel erakorraliste asjaolude tõttu 28. detsembrist 31. jaanuarini märkimisväärselt häiritud. Kompensatsiooni suurus on nende töötajate novembri 1,5 kordne palgakulu, kuid mitte rohkem kui 180 000 eurot ettevõtja kohta. FIE toetuse suurus on 876 eurot.
Eesti Töötukassa pikendab töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist, toetuse saanud ettevõtetel on võimalik toetus vähese tähtsusega riigiabist vormistada riigiabiks
  • Foto: Liis Treimann
Taotluste vastuvõtmist pikendati, kuna Euroopa Komisjon kiitis heaks Eesti abikavad koroonaviiruse puhangust mõjutatud Ida-Viru ja Harju maakonna ettevõtete toetamiseks, mistõttu on töötasu toetuse saajatel võimalik toetus muuta vähese tähtsusega riigiabi toetusest riigiabiks. Suurim erinevus kahe abiliigi puhul on, et vähese tähtsusega riigiabi tohib ettevõte saada kolme majandusaasta jooksul mahus 200 000 eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.25, 16:06
Linus Medicali edulugu: kasutades Soomes sama tarkvara kui Eestis, on lihtsam kasvada
Kui Eesti ettevõte soovib laieneda Soome turule, ootab teda ees hulk väljakutseid alates kahe riigi seadusandluse ja raamatupidamise erinevustest kuni spetsiifiliste teemadeni nagu riigihangete süsteem. Meditsiiniseadmete müüja Linus Medical leidis edukaks tegutsemiseks lahenduse: ettevõte kasutab koduturul ja Soomes majandustarkvara Directo, millele pakutakse sealsel turul mugavalt ka eestikeelset kliendituge.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele