Autor: Raamatupidaja.ee • 3. september 2020

Riigi Tugiteenuste Keskusest saab riigireformi tulemusel toetuste kompetentsikeskus

2018. aastal otsustas Vabariigi Valitsus toetuste korraldamise ja valdkonna konsolideerimise ülesande anda Riigi Tugiteenuste Keskusele (RTK). Asutus korraldab Eestis Euroopa Liidu struktuurivahendeid, Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuseid, Eesti-Läti ja Eesti-Vene programme ning rakendab ka erinevaid siseriiklikke toetusmeetmeid.
Foto: Pixabay

„Riigireformi eesmärk on muuta riik tõhusamaks ning paremini vastavaks nii praegustele vajadustele kui ka tulevastele väljakutsetele. Riigi Tugiteenuste Keskus on väga hea näide sellest, kuidas mitmest eri asutusest ühtsesse kompetentsikeskusesse toodud teenused muutuvad sujuvamaks ja efektiivsemaks,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Seoses riigireformi tegevuskavaga aastateks 2019–2023 ja toetuste valdkonna konsolideerimise vajadusega toodi 1. aprillist 2020 RTKsse üle SA Innove ja SA Archimedese rakendusüksused, millega liitusid keskusesse uued valdkonnad: kõrgharidus, teadus, tööelu ja hoolekanne ning elukestev õpe.

„Lisaks korraldusasutuse funktsioonidele rakendab Riigi Tugiteenuste Keskus sellest kevadest 54% Euroopa struktuurivahenditest (u 2,1 miljardit eurot), meil on hetkel käsil 101 erinevat toetusmeedet ning eurorahadest viiakse ellu ligi pooltteist tuhandet projekti,“ ütles RTK peadirektori asetäitja Martin Karro. „Meil on hea meel, et Vabariigi Valitsus on võtnud südameasjaks teha asju nutikamalt ja tõhusamalt ning näeb RTK-l siin suurt rolli. Soovime olla oma klientidele usaldusväärseks partneriks ja hea nõu andjaks, et toetusmeetmete abil viidaks erinevate valdkondade poliitikad ellu parimal võimalikul moel,“ lisas Karro.

Riigi Tugiteenuste Keskus on Rahandusministeeriumi valitsemisalasse kuuluv valitsusasutus. RTK pakutavate teenuste hulka kuulub lisaks toetuste korraldamisele ka personali- ja palgaarvestus, personaliarendus, finantsarvestus, riigi raamatupidamise koondaruandluse koostamine, riigi nõuete haldamine ning riigihangete korraldamine.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700