Viimaste ettevõtete kiirstatistika andmete kohaselt kasvas deklareeritud käive juunis võrreldes maiga, kuid jäi siiski ligikaudu kümnendiku võrra madalamale tasemele kui eelmise aasta juunis.
Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment ütles, et kuigi enamiku tegevusalade käive jäi möödunud aasta juuni tasemele alla, paranes olukord võrreldes maiga pea kõigil. „Suurim kasvaja oli nii rahaliselt kui ka suhteliselt veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus. Suurematest tegevusaladest jõudis eelmise aasta tasemele töötlev tööstus. Töötleva tööstuse taastumist juunis toetasid peamiselt toiduainete, joogi- ja mööblitootjad.
Seotud lood
Statistikaamet tänab ettevõtteid, kes on jõudnud majandusaasta näitajate (EKOMARi) küsimustiku juba täita. EKOMARi küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Nende andmete põhjal hinnatakse Eesti majanduskasvu, määratakse toetusi ettevõtlussektoritele ja koostatakse ettevõtluse ülevaateid.
Kriisiolukordades vaatavad pangad tavaliselt üle laenude väljastamise tingimused, kuid tänaseks ei ole selles suuri muutusi aset leidnud, rääkis Luminori krediiditoodete juht Heiki Raadik. Ta lisas, et kodulaenude väljastamine jätkub ning alates mai keskpaigast on laenutaotluste arv kasvanud.
Enam kui pooltel ettevõtetel on eelmise aasta majandusaruanne veel esitamata.
Rahandusministeerium on tellinud uuringu selgitamaks välja majandusaasta aruannete esitamata jätmise ning hilisema esitamise põhjused ja mõjud.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.