Autor: Raamatupidaja.ee • 2. aprill 2020

Käibemaksukool Tõnis Ellinguga alustab taas

Äripäeva Käibemaksukool on suunatud kõigile kogenud praktikutele, kes soovivad saada väga head tervikpilti käibemaksust ja selle erisustest. Käibemaksu kooli viib läbi maksunõustaja Tõnis Elling, kes on raamatupidajatele tuttav lisaks oma põhjalikule teadmistepagasile ka hea esineja ja suhtlejana.

Igal aastal korrigeerime käibemaksukooli sisu vastavalt vajadusele ja teemadele, mis on muutunud, tekitanud arusaamatusi või muutunud aktuaalseks mõnel muul põhjusel. Kuigi käibemaksukool on suunatud raamatupidajatele, on käibemaksu arusaam oluline ka ettevõtte juhtidele ja strateegiliste otsuste tegijatele. Oluline on teada, et käibemaksu paljudes punktides on rohkem kui üks võimalik lahendus ning teadmatus võib kaasa tuua rahalise kahju.

Tõnis Elling on üdini positiivsusest pakatav ning leiab, et käibemaks võib ka lõbus ja tore olla. Tõnis on seisukohal, et õppimine peab olema eelkõige meeldiv tegevus ning nii püüab ta alati oma koolitustel nalja visata.
Foto: Meeli Küttim

Äripäeva käibemaksukooli eesmärk on tutvustada osalejatele käibemaksuseaduse suurimaid ohukohti ja selgitada, kuidas käibemaksuseaduse muudatuste valguses vältida maksuriske. Koolituse käigus vaadatakse koos tuntud maksunõustaja, koolitaja ning käibemaksu raamatu autori Tõnis Ellinguga läbi kõik erinevad käibemaksu käsitlused, seaduse tõlgendusviisid, erijuhud ning kohad, kus ka vilunumad raamatupidajad kipuvad eksima.

Tutvu koolitusega SIIN!

Sel aastal koosneb Äripäeva Akadeemia käibemaksukool neljast päevast. Soovides omandada põhjalikud teadmised tasub registreeruda kohe kogu koolile, kuid võimalik on valida ka üksikute päevade vahel:

13. mai 2020: Käibemaksukohustus ning kauba ja teenuse käive

Käibemaksukooli esimene päev keskendub käibemaksuarvestuse alustaladele ning selgitab põhjalikult käibemaksukohustuse nõudeid ja piiranguid. Käibemaksuarvestuse aluseks on korrektne teenuse ja kauba tõlgendus ning käibe tekkimise asukoha määramine. Viimane põhjustab rohkelt kohtuvaidlusi, mida koolitusel ka lähemalt vaadatakse.

29. mai 2020: Maksustatav väärtus, maksuvaba käive ja sisendkäibemaksu mahaarvamine

Käibemaksukooli teisel päeval tutvutakse maksuvabade teenuste ja kaupadega ning maksuvaba käibe mõjule sisendkäibemaksu mahaarvamisel. Tutvutakse erinevate mahaarvamise meetoditega ning viimase kohtupraktikaga Eestist ja Euroopast. Lisaks selgitatakse sisendkäibemaksu arvestust ja ümberarvestust sõiduauto sisendkäibemaksu puhul.

12. juuni 2020: Kinnisasja käibemaksuga maksustamine

Käibemaksukooli 3. päev keskendub kinnisasja käibemaksuarvestusele. See on üks keerukamaid käibemaksu teemasid, kuna erinevalt käsitletakse käibemaksu krundi, eluruumi, kasutatud eluruumi ja mitteeluruumi puhul – ostu- ja müügitehingutes ning remontimisel.

13. august 2020: Rahvusvahelised tehingud ja käibemaksu eriskeemid

Käibemaksukooli neljandal päeval antakse ülevaade 2019. a jõustunud käibemaksuseaduse muudatustega kaasnevatest probleemidest, erinevate rahvusvaheliste kaubatehingute maksustamisest ning võimalikust teises riigis käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustusest.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700