Autor: Triinu Kase, Excellent Business Solutions Eesti AS, teenindusosakonna juht • 6. jaanuar 2020

Uuendused Standard Booksi viimases versioonis

Standard Booksi viimases versioonis on tehtud erinevaid uuendusi, millest peamised on Swedbanki liidestus, e-arve täiendus, Rest API Post ja uus liidestus Scoroga.
Triinu Kase tutvustab Standard Booksi uuendusi

1) Swedbanki liidestus

Nüüdsest on võimalik pärida automaatselt panga väljavõtet (laekumised, tasumised, kanded) ja võimalik on saata tasumisi panka otse programmist.

Selleks, et oleks võimalik liidestust kasutada, tuleb kõigepealt sõlmida internetipangas Swedbank Gateway leping. Seejärel tuleks teha mõned eelseadistused Standard Booksi programmis ja paari nupuvajutusega teenus aktiveerida.

Täpne juhend seadistamiseks ja kasutamiseks on leitav meie kodulehelt.

2) E-arve täiendus

E-arvetele on lisatud Töötukassa ja suurhaiglate erinõuete funktsionaalsus.

Töötukassa ja suurhaiglad on lisanud e-arvetele täiendavad nõuded, mis peavad e-arvel olema täidetud. Oleme need muudatused sisse viinud ja seeläbi on Standard Booksist võimalik saata tingimustele vastavaid e-arveid.

Infot, milliseid seadistusi selleks tegema peab ja millele tuleks tähelepanu pöörata, leiad meie kodulehel olevast juhendist otsingusõna „töötukassa” abil.

3) Rest API Post

API (Application Programming Interface) võimaldab teiste veebiteenuste ja rakenduste kaudu (näiteks e-pood) Standard Booksist andmeid lugeda ja kirjutada. Lihtsamalt öeldes, saab teatud IP-aadressile pöördudes väline süsteem teha päringuid ning saab vastu kindla registri andmed XML-formaadis.

Varem oli võimalus kasutada GET-päringuid ehk andmebaasist väljapoole. Alates uuest versioonist on võimalus teha POST-päringuid ehk kasutada võimalust kirjutada andmed andmebaasi.

4) Uus liidestus Scoroga

Scoro on projektijuhtimiseks mõeldud tarkvara, mille finantsandmeid saab nüüd Standard Booksiga sünkroniseerida. Standard Books toetab nii laekumiste ja arvete importimist kui ka eksportimist Scoro keskkonnast.

Scoro andmevahetuse seadistamise ja kasutamise juhised leiate meie kodulehelt.

5) Veel suuremaid uuendusi

• Lisatud on võimalus programmi ootamatu sulgumise korral avada enne katkemist avatud olnud aknad uuesti.

• Omniva ja Envoice’i kasutajatel on võimalus edastada operaatori keskkonda algandmeid (kontaktid, objektid ja kontod).

• Täiendused palgamoodulis.

• Täiendused finantsmoodulis.

• Täiendatud on Telema liidestust.

• Lisatud soovitusindeksi (NPS) funktsionaalsus jpm.

Uuenduste täies mahus nimekirja leiate meie kodulehelt.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700