Autor: Raamatupidaja.ee • 1. juuli 2019

Ettevõtjate kulutused innovatsioonile on suuremad kui statistikast nähtub

Eesti Tööandjate Keskliit otsib võimalusi ettevõtete teadus- ja arendustegevust mõõtva statistikaaruande lihtsamaks tegemiseks, et oleks võimalik täpsemalt mõõta erasektori tegelikke kulutusi innovatsioonile.
sales statistics
Autor: scanpix

Tööandjate juhataja Arto Aasa sõnul püüab keskliit valitsust veenda, et riik peaks innovatsiooni suunama rohkem raha. Ent kasvama peavad ka ettevõtete endi kulutused teadus- ja arendustegevusse. Statistikaameti andmetel ulatuvad erasektori investeeringud innovatsiooni 0,6 protsendini SKP-st, millega Eesti on Euroopa Liidus viimaste seas.

“Me usume oma liikmete kogemuste põhjal, et ettevõtjad panustavad siiski arendustegevusse oluliselt enam kui praegu statistikast nähtuv,” ütles Tööandjate juhataja Arto Aas. “Sellises vormis, nagu statistikaameti aruanne eeldab, kõigis ettevõtetes innovatsioonikulutuste kohta eraldi arvestust ei peeta. Seetõttu on aruande täitmine tülikas ja paljud täidavad lahtrid lihtsalt nullidega.”

Tööandjate keskliit alustas koostöös Statistikaameti ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga statistikaaruande lihtsamaks muutmisega. Seni aga kutsub keskliit tööandjaid olemasolevat aruannet täitma, et näidata erasektori panust statistikas adekvaatses suuruses. Järgmise aruande esitamise tähtaeg on 5. augustil.

Eesti Tööandjate Keskliit saatis oma liikmetele ka juhendi, milliseid kulutusi tuleks arvestada teadus- ja arendustegevusena. Juhendiga saab tutvuda SIIN.

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700