Autor: Raamatupidaja.ee • 21. mai 2019

Alates juulist ainult e-arved

Alates 1. juulist 2019 läheb riigi raamatupidamine täielikult üle e-arvetele. See tähendab, et alates sellest kuupäevast saab avalikule sektorile saata arveid ainult e-arvetena, paberil ja elektroonilisel kujul arveid enam ei aktsepteerita.
Autor: pixabay

Avaliku sektori üksuseks, kellele alates 1. juulist tuleb saata e-arveid, loetakse riiki ja riigiasutust, kohaliku omavalitsuse üksust ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutust, muud avalik-õiguslikku juriidilist isikut ning kõigi eelpool nimetatute otsese või kaudse valitseva mõju all olevat sihtasutust, mittetulundusühingut ja äriühingut.

E-arvete head ja vead, praktilised näited, hinnavõrdlus ning veel palju olulist infot saad 30. mail toimuval E-arveldamise seminaril: Hinda aega.

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

E-arve on digitaalne arve, mis liigub infosüsteemide vahel – näiteks ettevõtte äritarkvarast riigiasutuse tarkvarasse. E-arve peamine eesmärk on, et arve saatmise ja vastuvõtmisega ei ole vaja eraldi tegeleda – infosüsteemid teevad selle töö inimese eest ära. Kaob ära vajadus arvet erinevatesse süsteemidesse sisestada ning see omakorda elimineerib võimalikud vead, mis arvete sisestamisel tekkida võivad.

Mida on e-arvete saatmiseks vaja teha?

- Sõlmite lepingu e-arve teenust pakkuva ettevõttega (Omniva, Tieto Estonia, Telema, Fitek, Envoice vm);

- Veendute, et Teie raamatupidamistarkvara on võimeline e-arveid koostama ja saatma;

- Kui raamatupidamistarkvara ei ole selleks võimeline, siis arendate vastava võimekuse välja või vahetate kasutatava tarkvara välja.

- Kui on vaja saata ainult vähesel määral arveid, siis e-arvet on võimalik ostjale tasuta saata, kasutades riigi poolt loodud e-arveldaja infosüsteemi. Tarkvara asub e-äriregistri ettevõtjaportaalis ja seda saavad kasutada nii ettevõtjad kui nende poolt volitatud isikud, näiteks raamatupidaja, finantsjuht jt. Kõik ettevõtted ja organisatsioonid saavad e-arveldaja keskkonnas saata avalikule sektorile e-arveid tasuta, piiramatus koguses ja tähtajatult.

Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700