Autor: Raamatupidaja.ee • 12. aprill 2019

Digitaliseerimise toetus

Tööstussektori lisandväärtuse tõstmiseks on riik võtnud eesmärgiks toetada tööstusettevõtteid tootmise digitaliseerimisel. Kui seni said töötleva tööstuse ja mäetööstuse ettevõtted taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu toetust digidiagnostika teostamiseks, siis alates 1. juunist on kavas avada järgmine toetusmeede.
Tulemas on uus töötleva tööstuse ja mäetööstuse digitaliseerimise toetus
Autor: scanpix

Tegevused, milleks toetust saab taotleda, on digitaalsete tehnoloogiate, robotite ja automatiseerimise kasutamine. Toetuse taotlusi menetleb, väljamakseid teeb ning järelevalvet teostab EAS. Toetus on suunatud tegutsevatele töötleva tööstuse ja mäetööstuse ettevõtjatele, kes on registreeritud Eesti äriregistris.

Toetusmeetme puhul tuleb silmas pidada järgmist:

- Meetme eesmärk on toetada inimsekkumise vähendamisse tehtavaid investeeringuid nii, et lisandväärtus suureneks (10% kahe aasta jooksul);

- Investeeringute tulemusel muutub töökohtade sisu, seetõttu toetatakse ka töötajate ümberkoolitust;

- Selleks, et võimalus oleks kättesaadav võimalikult paljudele ettevõtetele, ei ole toetusel alampiiri, ülempiiriks on 200 000 eurot. Toetuse määr sõltub riigiabi liigist kuid ei ületa 50 protsenti abikõlbulikest kuludest;

- Ettevõttes peab EASi digidiagnostika meetodi põhjal olema tehtud digiaudit (kuid ei pruugi olla rahastatud EASi digidiagnostika meetme vahenditest) ning selle käigus välja selgitatud plaanitavate investeeringute vajadus.

Loe täpsemalt tööstuse digitaliseerimise ja automatiseerimise toetusest:

- Eelnõu

- Seletuskiri

- Lisa 1

Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700