Maamaksuteated ja maamaksu tasumine

Maksu- ja tolliamet (MTA) on saatnud kõigile maaomanikele e-maksuametisse/e-tolli maamaksuteated tasuda tuleva maamaksu kohta ning teavitanud sellest kas meili või telefoni teel. Inimestele, kelle e-posti aadressi ega mobiiltelefoni numbrit MTA-l ei ole, saadeti maamaksuteate postiga.

Kui Te ei ole maamaksuteadet kätte saanud, palun teavitage sellest Maksu- ja Tolliametit. Sellisel juhul väljastatakse uus maksuteade.

Maamaksuteate vaatamiseks sisenege e-maksuametisse/e-tolli ja valige nõuete ja kohustuste menüüst "Maamaks".

Kui Teil on maa mitme omavalitsuse territooriumil, siis on maksuteade väljastatud iga omavalitsuse kohta eraldi.

Maamaksu tasumine

Maamaksu tasumise tähtpäev tänavu on 1. aprillil.

Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda ühekorraga 1. aprilliks. Kui maamaksusumma ületab 64 eurot, tuleb 1. aprilliks tasuda sellest vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Maksu on võimalik tasuda e-maksuametis/e-tollis SEB Panga, Swedbanki, Luminor Banki, LHV Panga või Coop Panga pangalinkidega. Uuendusena pakume võimalust maksta ka VISA või Mastercard krediitkaardiga.

Kui eelistate maksu tasuda pangaülekandega, siis leiate maksu tasumiseks vajaliku viitenumbri ning pangakontode numbrid maksuteatelt.

Lisainfo

- maamaksuteadetega seotud küsimustes saate Maksu- ja Tolliametilt telefonil 880 0811 ja meilil eraklient@emta.ee

- maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamise kohta saate maa asukohajärgse omavalitsuse maakorraldajalt, kelle kontaktandmed on maamaksuteatel. Kohalike omavalitsuste maakorraldajate kontaktandmed leiad SIIT.

Allikas: Maksu- ja tolliamet

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700