Autor: Raamatupidaja.ee • 11. veebruar 2019

Pensionitunnistused saadetakse koju

Alates 4. veebruarist ei pea pensionärid enam pensionitunnistuse kätte saamiseks sotsiaalkindlustusameti klienditeenindusse tulema. Amet saadab tunnistused soovijaile postiga koju.
Sotsiaalkindlustusamet saadab alates veebruarist pensionitunnistused koju
Autor: scanpix

„Muutsime pensionitunnistuste väljastamise kliendile mugavamaks,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Katrin Välling. „Kui keegi soovib, siis loomulikult säilib ka võimalus tulla tunnistusele meie klienditeenindusse ise järele.“ Valiku selle kohta, kuidas pensionitunnistust kätte saada, saab teha pensioniavaldusel.

Pensionitunnistus tõendab pensionäri staatust ning näiteks pangad, transpordifirmad, meelelahutusasutused, muuseumid, tervisekeskused ja mitmed teised asutused pakuvad selle ettenäitamisel soodustusi. Aastas antakse välja umbes 10 000 pensionitunnistust.

Käesoleval aastal uueneb ka pensionitunnistuse väljanägemine. Nimelt plaanib sotsiaalkindlustusamet vahetada paberist pensionitunnistused välja plastkaardist tunnistuste vastu. „Senine vorm on jäänud ajale jalgu ja me oleme saanud tagasisidet, et praeguse pensionitunnistusega on väljaspool Eestit olnud pensionäri-staatuse tõendamisega probleeme,“ põhjendas Välling. Tulevasel kaardil on andmed nii eesti kui ka inglise keeles ning vajadusel saab kaardile lisada ka andmed puude kohta. Uusi kaarte hakatakse väljastama aasta teises pooles uutele pensionäridele. Senistel pensionitunnistuse omanikel ei ole vaja enda paberist pensionitunnistust välja vahetada, sest ka need jäävad kehtima.

Allikas: Sotsiaalkindlustusamet

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700