• 23.03.18, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Puhkusearvestus ja maksuvaba tulu

Alates 1. jaanuarist 2018 rakendus kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr kuni 6000 eurot aastas ehk kuni 500 eurot kuus. Kuna puhkusetasu mõjutab kuupõhist maksuvaba tulu arvestamist, soovivad paljud töötajad jätta puhkusetasu enne puhkust hoopis välja võtmata. Mida ütleb selle praktika kohta aga seadus ja kuidas oleks õigem toimida?
Artiklis käsitletakse puhkusearvestust ja maksuvaba tulu
  • Artiklis käsitletakse puhkusearvestust ja maksuvaba tulu
  • Foto: pixabay
Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Anni Raigna selgitas, et olenemata sellest, millised on riiklikud maksud, näeb töölepingu seadus ette, et puhkusetasu tuleb välja maksta eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust. Üksnes poolte kokkuleppel saab puhkusetasu maksta puhkusele järgneval palgapäeval koos palgaga. See, et kaks väljamakset kuus (puhkusetasu ja töötasu) võivad vähendada reaalselt kättesaadavat tasu (tulumaksuvaba miinimum läheb esimeselt summalt kuus, teiselt enam mitte), pole midagi uut – nii on olnud ka eelnevatel aastatel.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 25.04.25, 09:41
AdFactory otsib raamatupidajat
Kandideerimine kuni: 06.05.02025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele