Autor: Raamatupidaja.ee • 20. juuni 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Pangamaksed jaanipühade ajal

Pangamaksete liikumine jaanipühade ajal
Foto: https://pixabay.com
Vaata, kuidas on avatud pangakontorid ja toimub maksete liikumine suuremates pankades jaanipühade ajal.

SWEDBANK

Riigisisesed arveldused

Kõik Swedbanki pangasisesed maksed toimivad tavapäraselt ning samuti saab kiirelt ülekandeid teostada mobiilimaksega.

Välisarveldused

Juhul kui saaja panga või korrespondentpanga asukohariigis on riigi- või rahvuspüha, võib makse liikumise aeg pikeneda.

SEB

Pangasisesed arveldused

Kõik SEB Panga sisesed maksed jõuavad ka pühade ajal saaja kontole üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul.

Euroopa maksed

22. ja 23. juunil toimuvad Euroopa maksed tavapärasel viisil.

Välismaksed

Lühendatud tööpäeva tõttu palume 22. juunil pöörata tähelepanu välismakse tegemise kellaajale.

Arvelduste tähtajad

22. juunil tehtud välismaksed edastame saaja panka ja/või korrespondentpanka järgmiselt:

tavamakse (v.a Euroopa makse) edastame 27. juunil;kiirmakse, mis tehaksehiljemalt kell 11.00, edastame 26.  juunil;pärast kella 11.00, edastame 27. juunil.ekspressmakse, mis tehaksehiljemalt kell 11.00, edastame samal päeval;pärast kella 11.00, edastame 26. juunil.

Juhime tähelepanu sellele, et Euroopa maksed edastatakse juhul, kui maksejuhis on korrektselt sisestatud. Makseid tühistada Eesti puhkepäevadel ei saa.

Mobiilimaksed töötavad ka pühade ajal Mobiilimakse laekub otsekohe, sh nädalavahetustel ja riigipühadel, ning ka eri pankade vahel, kes seda teenust osutavad (mobiilimakset pakuvad SEB ja Swedbank). Vaata lähemalt SIIT.

Soovitame pühade ajal tehtavad ülekanded kavandada varakult ja võimaluse korral kasutada pangasisest arveldamist.

Küsimuste korral palun helistage telefonil 665 5100, võtke ühendust Skype’i vahendusel (kasutajatunnus seb.eesti) või saatke kiri internetipanga menüüpunktist „Kontakt” ? „Kiri pangale“.

LHV

Võidupühal ja jaanipäeval on LHV tööaeg tavalisest erinev. Pangatoimingute kavandamisel palume sellega arvestada.

LHV klienditugi ja kontorid on 23. ja 24. juunil suletud. 22. juunil on meil tavalisest lühem tööpäev: sulgeme klienditeeninduse Tallinnas kell 16 ja Tartus kell 15.

Maksete toimimist pühad ei mõjuta. Pangasiseseid ja Euroopa makseid teeme pühade ajal tavapäraselt. Välismaksed võivad laekuda tavalisest aeglasemalt juhul, kui makse tehakse 23. juunil pärast kella 14. Trader-kannete maksekorraldusi võtame 23. juunil vastu kuni 14.30ni ja kanded teostame kell 15.

Maaklerid on 23. juunil tööl tavalistel aegadel kell 9–23.

LHV järelmaksu ja väikelaenu klienditugi töötab 23. ja 24. juunil kell 10–19 ning 22. juunil tavalistel aegadel kell 9–21.

DANSKE BANK

Seoses pühadega toimuvad siseriiklikud ja välisarveldused Danske Bankis järgmiselt:

Siseriiklikud maksed võetakse 22. juunil täitmiseks ja edastatakse saaja panka samal päeval, kui maksekorraldus on saabunud panka enne kella 16.30, kiirmakse enne kella 17.00.

Sõltuvalt välismakse tüübist määratakse 22. juunil maksele väärtuspäev alljärgnevalt: - ülikiirmaksekorraldus ja grupisisene makse – 22.06.2017 - kiirmaksekorraldus ja EU-makse – 26.06.2017 - tavaline maksekorraldus – 27.06.2017.

Seoses riigipühadega on Danske Banki ärikeskused avatud alljärgnevalt:

22.06- Tallinna, Jõhvi, Pärnu ja Tartu ärikeskus on avatud ajavahemikul 9.00-14.00.

23.06- kõik Danske Banki ärikeskused on suletud.

 NORDEA PANK

22. juunil on pangakontorid avatud tavapärasest 3 tundi lühemalt23.-24. juunil on kõik pangakontorid suletud

Nordea klienditugi telefonil +372 6283 300 teenindab Teid kõigil nädalapäevadel ja pühade ajal ööpäevaringselt.

Maksete liikumine on 22.–24. juunil tavapärasest erinev

22. juunil toimub maksete töötlemine tavapärastel aegadel. Makse edastamiseks samal pangapäeval on oluline, et makse sooritatakse enne kella 15.30.

23.-24. juunil tehtud maksed edastatakse saaja panka järgneva ajakava kohaselt:

Pangasisesed maksed

Kõik Nordea Eesti sisesed maksed jõuavad ka pühade ajal saaja kontole üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul. 23.–24. juunil teostatud tehingud kajastatakse konto väljavõttel järgmise pangapäeva kuupäevaga (26. juuni).

Euromaksed

23. ja 24. juunil laekunud maksekorraldused edastatakse 26. juunil;Samuti edastatakse Eesti-sisesed kiirmaksed saaja panka 26. juunil;

Välismaksed

Riiklikel pühadel, 23.–24. juuni ei toimu välismaksete töötlust. Kõigi välja saadetud maksete väärtuspäevad lükkuvad vastavalt pühadele edasi. 25. juunil liiguvad maksed nagu tavaliselt nädalavahetustel – pangasised maksed jõuavad kontodele üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui tunni jooksul. Pangast väljaminevad euro- ja välismaksed arveldatakse järgmisel tööpäeval 26. juunil.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700