• 23.05.17, 10:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Olukorrast raamatupidajate kutsehariduses

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige Enn Veskimägi tegi 18.mai 2017 riigikogus toimunud kutsehariduse arutelu ajal ettepanekuid kutsehariduse edendamiseks ning tööjõupuuduse vähendamiseks. Kuidas on olukord aga arvestusalal?
Raamatupidajate kutsetunnistusi ei tohi devalveerida
  • Raamatupidajate kutsetunnistusi ei tohi devalveerida Foto: https://pixabay.com
Veskimägi pani ette, et õpipoistele ehk töökohapõhises õppes osalevatele inimestele makstav töötasu tuleks vabastada sotsiaalmaksust, kutsekoolide rahastamismudel tuleks muuta tulemuspõhiseks ning kindlasti tuleb säilitada kutseeksamite kvaliteet. «Haridus- ja teadusministeerium on võtnud nõuks, et iga kutsekooli lõpetaja peaks saama kutsetunnistuse.  Kas nii ei devalveerita kutsetunnistusi?» küsis Veskimägi. Tema sõnul on tööandjad ka mures, et  kutseeksamite massilise läbiviimise tarbeks kehtestatud piirhinnad ei vasta vajadusele ja teevad heade spetsialistide kaasamise raskeks, kirjutas Postimees.
Raamatupidajate puhul korraldab kutseeksameid Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK), kes on sõltumatu ja erapooletu ning valitud kutse andjaks konkursi korras. Riigi poolt kehtestatud eksamitasude piirmäärad on raamatupidaja, tase 5 puhul piisavalt kõrged, et tagada eksamite kvaliteetne läbiviimine  - alates avalduste elektroonsest vastuvõtmisest kuni eksperttasemel hindamiseni. Kõrgemate kvalifikatsioonitasemete puhul saab kutse andja kehtestada kõrgemad eksamitasud ning eksamieelsed konsultatsioonid on samuti kutse andja poolt määratud hinnaga, mis läbimõeldud eelarvete puhul võimaldab kaasata häid spetsialiste.
ERK teeb raamatupidajate kutseeksamite kvaliteedi tõstmise osas koostööd nii Kutsekoja, Rahandusministeeriumi (digieksamite projekt), tööandjate (nt raamatupidamisbüroode esindajad) kui ka õppeasutustega tagades laiapõhjalise kaasatuse. Meie kõigi ühine eesmärk on, et kutsetunnistusega spetsialist on kõrgelt hinnatud nii tööandjate kui klientide hulgas, kuna tema teadmistel ja oskustel on suurem garantii võrreldes mõnel lühikursusel raamatupidamise ABC-st kuulnud inimesega.
Allikas: Eesti Raamatupidajate Kogu

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele